Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,70 / Satış: 3,71
€ EURO → Alış: 4,34 / Satış: 4,36

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın 19 Koruması Açığa Alındı

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın 19 Koruması Açığa Alındı
  • 27 Nisan 2017 - 12:14
  • 600 kez okundu

‘FETÖ’ iddiasıyla açığa alınan 9 bin 103 polis arasında, 2’si emniyet müdürü 19 Cumhurbaşkanı koruması da bulunuyor. TBMM Koruma Daire Başkanlığından da 36 polis açığa alınanlar arasında bulunuyor.

MİT’in sunduğu rapor doğrultusunda dün Türkiye genelinde düzenlenen ‘mahrem imamlar’ operasyonunda yaklaşık 1200 kişi gözaltına alınırken, dün akşam saatlerinde açığa alınan 9 bin 103 polisle ilgili ayrıntılar da ortaya çıkıyor. Açığa alınan polisler arasında Cumhurbaşkanı ve aile bireylerinin yakın koruma ve güvenliğinden sorumlu Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığı’nda görevli 2’si emniyet müdürü 19 polis de var.

Hürriyet’ten Toygun Atilla’nın haberine göre, Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığı’nda 2’si emniyet müdürü 9 rütbeli personel açığa alındı. Rütbeli personelin dışında 10 polis memurunun da açığa alınmasıyla Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığı’nda açığa alınan polis sayısı 19 oldu.

Cumhurbaşkanlığı Koruma Dairesi personeli, Cumhurbaşkanının makam ve çalışma odalarının içi ve bitişik çevresinde de 24 saat boyunca güvenlik hizmeti vermekten sorumlu.

Bir diğer dikkat çekici nokta ise, yine kritik birimlerden TBMM Koruma Daire Başkanlığı’ndan ise 2’si rütbeli toplam 36 polisin açığa alınması oldu.

DUVAR

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ