Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,65 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,30 / Satış: 4,31

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan: Bir Gece Ansızın Gelebiliriz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan: Bir Gece Ansızın Gelebiliriz
  • 29 Nisan 2017 - 12:23
  • 2.211 kez okundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Suriye ile ilgili yeni mesaj: “Vakti saati geldiğinde ne yaptığımızı herkes görecek. Biz gece ansızın gelebiliriz.”

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, PKK’ya yönelik Sincar ve Karaçok dağlarında düzenlenen operasyonların devam edeceğinin sinyalini vererek “En önemli merkezlerini oralarda vurduk. Bu milletle oyun oynanmaz, herkes bunu görecek. Vakti, saati geldiğinde ne yapacağımızı biz iyi biliriz. Bir gece ansızın gelebiliriz.” dedi.

İstanbul’da Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) toplantısında konuşan Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle: 

“DEAŞ terör örgütüyle bizden başka ciddi şekilde mücadele eden başka bir ülke yoktur. Kimse bana anlatmasın. Bakın şu anda sınırlarımızın ötesinde Cerablus’ta, Rai’de, El Bab’da 3 bini aşkın DEAŞ’lı etkisiz hale getirildi. Şimdi hedef Mümbiç. Ve diyoruz ki “ABD’nin başını çektiği koalisyon güçleriyle beraber biz Rakka operasyonunu yaparız” ama ABD’li dostlara da diyoruz ki “Gelin, yanınıza terör örgütü almayın”. Bir terör örgütü, diğer terör örgütüyle temizlenmez. Terör örgütlerinin iyisi kötüsü olmaz. Bunların hepsi kötü. Elimizde belgeler var. Bugün burada da bahsediyorum. 16’sında Trump ile görüştüğümüzde hep belgeleri önlerine koyacağım. Koskoca ABD, bu kadar koalisyon güçleri ve Türkiye…

El ele verelim, biz Rakka’yı DEAŞ’a mezar ederiz ya. Bunlar kendilerine kaçacak delik arar. Aynı şekilde Musul, buralarda da bu mücadeleyi sürdürelim. Bunları Irak’ta kendi hallerine bırakacak olursak, sürekli kurban vermeye devam ederiz. İşte Tel Afer, işte Sincar. Baktık olmuyor, Sincar’a bir operasyon, öbür tarafa bir operasyon, yüzlerce teröristi orada hallettik. ”

T24

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ