Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,82 / Satış: 3,84
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,53

DAİŞ’in Dermanı da Ameliyatı da Türkiye’den

DAİŞ’in Dermanı da Ameliyatı da Türkiye’den
  • 13 Mayıs 2016 - 11:19
  • 860 kez okundu

Türkiye ve DAİŞ arasındaki ilişkileri ortaya çıkaran bir “Gizli” ibareli belge daha ortaya çıktı. Yeni “Gizli” belgede, Türk işverenlerin Riha’da (Urfa) DAİŞ ile ilaç anlaşması yaptığı ve Türk doktorlarının ise yüksek meblağlar karşılığında DAİŞ elemanlarını ameliyat ettiği kaydedildi.

 
Ankara’da 102 kişinin hayatını kaybettiği DAİŞ saldırısı sonrası ortaya çıkan müfettiş raporları ve gizli belgelere bir yenisi daha eklendi. Ankara Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü’ne ait “Gizli” ibareli belgede, birçok Türk işverenin DAİŞ’le ilaç anlaşması yaptığı ve Türk doktorların da Irak ve Suriye’de yaralanan DAİŞ elemanlarını yüksek paralar karşılığında ameliyat ettiğini ortaya koydu.

Kimliği tespit edilemeyen Türk işverenleri

Belgede, Kasım 2014 ayı ortalarında Suriye üzerinden Türkiye’ye gelen DAİŞ mensubu Muhannad İyadah Sahab’ın İstanbul’da konaklandığı bilgisine yer verildi. Sahab’ın Türkiye’de DAİŞ ile bağlantılı tüm Iraklıların başı gibi davrandığı, Aralık 2014 ayı ortaları itibariyle mobil saha hastaneleri, tıbbi malzeme ve araç ile anestetikler dahil olmak üzere ilaç satın almak için kimliği tespit edilmemiş Türk işverenleriyle Riha’da (Urfa) ticaret anlaşması yaptığı bilgisine yer verildi.

Yüksek meblağlar karşılığında ameliyat

Sahab’ın yüksek meblağlarda para karşılığında Irak ve Suriye’de DAİŞ ile çalışan Türk doktorlarla DAİŞ savaşçılarını ameliyat etmeleri, bu savaşçılara tıbbi tedavi ve ilaç sağlamaları için sözleşme yaptığı ortaya çıktı.

Ayrıca belgede, Sahab için bağlı bulunduğu grubun Ankara’da 2015 yılı içerisinde eylem yapabileceği bilgisine de yer verildi.

İstihbarat Dairesi Başkanlığı, istihbarat belgesini, Adana, Antalya, Bursa, Edirne, Antep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kilis, Mêrdîn (Mardin), Muğla ve Riha (Urfa) istihbarat şube müdürlükleriyle paylaştığı bilgisine yer verildi.

DİHA

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ