Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,83 / Satış: 3,84
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,52

Darbeye Karşı Hayır Kampanyası Başlatıyoruz

Darbeye Karşı Hayır Kampanyası Başlatıyoruz
  • 05 Mayıs 2016 - 12:37
  • 1.026 kez okundu

DK ve DTK’nın çağrısı ile bir araya gelen 250’nin üzerinde örgüt dokunulmazlıkların kaldırılmasına karşı deklarasyon yayınladı. Deklerasyona ilişkin açıklama yapan HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, “Darbe karşı ‘Hayır’ kampanyası başlatıyoruz. Bu parlamento ile sınırlı kalmayacak ve Türkiye’nin geleceği için hayırlı olacak” dedi.

Halkların Demokratik Kongresi (HDK) ve Demokratik Toplum Kongresi’nin (DTK) çağrısı ile bir araya gelen 250’nin üzerinde örgüt, dokunulmazlıkların kaldırılmasına karşı deklarasyonyayınladı.

Deklarasyona ilişkin açıklama yapan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Darbe karşı ‘Hayır’ kampanyası başlatıyoruz” dedi.

Demirtaş’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

“Meclis’e karşı yapılan darbeye karşı ‘Hayır’ kampanyası başlatıyoruz. Bugünkü deklerasyon diktatörlüğe ve darbeye hayır deklarasyonudur. Bu kampanya parlamento ile sınırlı olmayacaktır. Bu hayır Türkiye’nin geleceğinin hayırlı olacağının işaretidir.

“Hükümet kendi iradesiyle karar alabilecek durumda değil. Parlamentonun gündemini bile belirleyebilecek bir duruma sahip değil. AKP Genel Başkanı’nın, bakanların, yüksek yargı mensuplarının kim olacağını hangi gazetede hangi yazarın yaşacağına karar veriyor.

“Buna en fazla katkı sunanlardan biri de Ahmet Davutoğlu’dur. Kendisine verilen iradeye sahip çıkmayan Davutoğlu’dur” dedi. Demirtaş, Davutoğlu’nun “katliamcı ve savaşçı” olarak tarihe geçtiğini de söyledi.”

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ