Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,86 / Satış: 3,87
€ EURO → Alış: 4,55 / Satış: 4,57

DBP Van İl Örgütü 1 Mayıs Gününü Kutladı

DBP Van İl Örgütü 1 Mayıs Gününü Kutladı
  • 01 Mayıs 2016 - 11:00
  • 204 kez okundu

DBP Van İl Örgütü 1 Mayıs Dünya Emekçiler Günü’nü kutladı.

VAN – DBP Van İl Örgütü tarafından yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi :

1 Mayıs Dünya Emekçiler Günü tüm yasaklamalara rağmen emekçiler ve devrimciler tarafından ülkemiz ve dünya halkları tarafından büyük bir coşkuyla kutlanıyor.

1 Mayıs dini, etnik, mezhebi, düşüncesi ve sosyal konumu ne olursa olsun tüm emekçiler, demokratlar tarafından dünyada kutlanan tek gündür. Bu anlamda 1 Mayıs mücadelenin toplumsallık karakteri kazandığı gün olma özelliğiyle emekten yana olan herkesin 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda alanlara çıkıp savaşa, katliamlara, yıkımlara,  hırsızlığa ve emek sömürüsüne dur deme zamanıdır.

 

Halklarımız, AKP iktidarının milliyetçi, cinsiyetçi, barışı ortadan kaldıran, savaşı dayatan, halkları ayrıştıran politikalarına karşı birlik ve dayanışma içinde, omuz omuza mücadele etmeyi direnerek sürdürecektir. Türkiye ve Kürdistan’ın her yerinde 1 Mayıs’ta alanları doldurarak dilimiz, kimliğimiz ve rengimizle 1 Mayıs Dünya işçi bayramı kutlamalarında yerimizi alacağız. 1 Mayıs dünya işçi sınıfının birlik, dayanışma ve mücadele gününü en içten duygularımızla kutlar, tüm ezilenlerin, emekçilerin, haklı mücadelelerinin yanında olduğumuz bir kez daha vurguluyoruz.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ