Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

DBP Van’da Kongreye Gidiyor

DBP Van’da Kongreye Gidiyor
  • 07 Aralık 2015 - 13:00
  • 366 kez okundu

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Van İl Örgütü 27 Aralık 2015’te yapacağı kongreye ilişkin çalışmalarını sürdürüyor. DBP bünyesinde oluşturulan İl Kongre Komisyonu halkın görüşleri ve önerileri doğrultusunda sürdürdüğü çalışmalara ilişkin DBP İl binasında basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısına DBP İl Kongre Komisyonu üyeleri katıldı.

 

Basın toplantısında konuşan DBP İl Kongre Komisyon Sözcüsü Fatma Şeker, “ Her dönemin kendine göre oluşturduğu şartlar ve imkanlara dikkat çekti. Türkiye halklarının olağanüstü ve topyekün savaşa karşı kendi içindeki birlikteliği büyütmesinin ve kardeşçe yaşamasının önemine vurgu yapan Şeker, “ Bu çetin süreçte, halklara öncülük edecek, güçlü ve kararlı bir yönetim hem kentte var olan sıkıntıları minimize etmede yardım edecek hem de halkları birbirine kırdıran sisteme muhalif duruşu güçlendirecektir. DBP , halkların zenginliğini gözeten, tek tipleşmeye karşı halkların direniş kültürünü, yok edilmeye çalışanı yeniden canlandırıp kollayıp koruyabilen ve bunu alt yapısını hazırlayan bir parti olması hasebiyle bu süreçte olağan katliamlara karşı toplumlara öncülük etme misyonunun daha da arttırmıştır.^” dedi.

Sürece bir bütün cevap olmak için derin analiz ve öngörü sahibi, halkın kendi iadesi ile oluşturacağı g güçlü bir yönetimin olmasını kaçınılmaz kıldığını ifade eden Şeker, “ Bu nedenle 27.12.2015 tarihinde yapacağımız olağanüstü kongremizde halkımızın görüş, öneri ve yönetimle ortaklaşacak bir tutum olmasını umuyor tüm halkımızı bu hassasiyetle bize güç vermeye davet ediyoruz.” Diye konuştu.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ