Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,65 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,30 / Satış: 4,31

Demirtaş Washington’da: Bizi Sadece Ankara Dinlemek İstemiyor

Demirtaş Washington’da: Bizi Sadece Ankara Dinlemek İstemiyor
  • 04 Aralık 2015 - 17:50
  • 344 kez okundu

ABD’deki 6. Türkiye Konferansı’nın ardından gazetecilere konuşan HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, “Ensarioğlu’nun açıklamaları tamamen manipülatif. Öcalan’ı defalarca kandırmaya çalıştılar ve her seferinde sert duvara çarptılar,” dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ABD’de Washington merkezli Ortadoğu Enstitüsü’nün (Middle East Institute) düzenlediği 6. Türkiye Konferansı’nda konuştu.

Demirtaş, konferansın ardından ise Türkiye’deki basın temsilcileri ile bir araya gelerek, Washington ziyareti hakkında bilgiler verdi.

‘Bizi sadece Ankara dinlemek istemiyor’

imc tv Washington temsilcisi Mutlu Çiviroğlu’nun aktardığına göre; Demirtaş, gazetecilere açıklamalarında, “Washington ve diğer tüm büyük kentlerde herkes HDP’nin ne düşündüğünü bilmek istiyor; bizi sadece Ankara dinlemek istemiyor,” dedi.

‘Yeni program ve yönetim gerek’

“HDP’den beklenti büyük” söylemlerinin dikkat çekici olduğunu belirten Demirtaş, “O nedenle buna cevap olacak yeni program ve yönetim gerek,” dedi.

‘HDP ve CHP birlikte hareket edebilmeli’

CHP ve HDP’nin ‘birlikte hareket etme gerekliliğine de vurgu yapan Demirtaş, “HDP ve CHP en azından barış ve demokrasi alanında ortaklaşa hareket edebilmeli. Barış Bloku oluşturulmalı.”

‘Ensarioğlu’nun açıklamaları manipülatif’

AKP Diyarbakır milletvekili Galip Ensarioğlu, devletin Abdullah Öcalan’la görüştüğü yönündeki açıklamalarına ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Demirtaş, “Ensarioğlu’nun İmralı ile ilgili açıklamaları tamamen manipülatif. Öcalan’ı defalarca kandırmaya çalıştılar ve her seferinde sert duvara çarptılar” dedi.

 

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ