Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,84 / Satış: 3,85
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,52

Demirtaş’tan Kayyuma Tepki ve Erken Seçim Çağrısı

Demirtaş’tan Kayyuma Tepki ve Erken Seçim Çağrısı
  • 04 Eylül 2016 - 13:46
  • 879 kez okundu

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, katıldığı bir televizyon programında “Belediyelere kayyum atanması” hazırlıklarını değerlendirdi. Demirtaş “Kayyum atanması darbenin bir başka türüdür. 15 Temmuz’da halkın direnişi nasıl meşru idiyse, kayyuma karşı direnmek de meşru olacaktır” dedi. Erken seçim çağrısı yaptı. “Kayyum atamayın, cesaretiniz varsa gelin erken yerel seçim yapalım” dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Med Nûçe TV’de Belediyelere kanun atanmasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Hükümete erken seçim çağrısında da bulundu.

“Belediyelere kayyum atanması darbenin bir başka türüdür ve halk bu darbeye karşı direnecektir. Elinde ne imkan varsa…  Kayyumu çalıştırmayacakır.” diyen Dermirtaş kayyumla çalışan muhtar, sanayi odası, baro, ve sivil toplum kuruluşlarının halk nezdinde itibarsızlaşacağını söyledi.

Bu darbeyi halkın kabul etmeyeceğini belirten Demirtaş, “Cesaretiniz varsa, halkın gerçekten DBP’li belediyelerden bıktığından eminseniz erken seçim yapalım oralarda. Kayyum ataöayın gelin Yüksekova’da erken yerel seçim yapalım derdiniz Yüksekova’ya kayyum atamaksa” dedi.

İMC

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ