Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,88 / Satış: 3,89
€ EURO → Alış: 4,57 / Satış: 4,59

Deniz Baykal: Başkanlık Sistemi Değerlendirilmeli

Deniz Baykal: Başkanlık Sistemi Değerlendirilmeli
  • 21 Ekim 2016 - 13:14
  • 523 kez okundu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Deniz Baykal,başkanlık sistemi tartışmalarına ilişkin görüşelerini açıkladı. Baykal, “Sistem kaçınılmaz noktaya gelince bunu değerlendirmek gerekir diye bakıyorum. Bu kadar sıkıntıyı yaşadığımız bir dönemin şartları içinde değerlendirmemiz gerekir başkanlık sistemini” dedi.

Yenibirlik gazetesinden Avni Özgürel’e konuşan Baykal, MHP Genel Başkanı DevletBahçeli’nin gündeme getirdiği başkanlık sisteminin tartışılması gerektiğini söyledi.

Baykal’ın açıklamaları şöyle:

‘BAŞKANLIK SİSTEMİ CHP İÇİN ÖNEMLİ YER TUTACAK’

“CHP, bu konuda özündeki, kökündeki projeye sahip çıkan bir anlayışla parti kamuoyunun önünde iddialı bir şekilde yer tutabilmeli. Ben inanıyorum ki başkanlıkrejimi partimiz için önemli önemli bir yer tutacak.

“Tartışırken meselenin özünü kaçırmamak lazım… Terörle mücadelenin neresindeyiz? Terörle mücadeleye destek veriyor muyuz, vermiyor muyuz? Bunun neresindeyiz? Paralel devletle mücadelenin neresindeyiz? Sonra dış politika sorunları.. Siyasette dürüstlük, ahlak konuları.. Kısacası bu konularda güven veren, inandırıcı bir siyasi duruşu partimiz gerçekleştirebilse inanıyorum ki, başkanlık rejimi partimiz için önemli bir yer tutacak.

“Bu makamın gerektirdiği niteliklerde bir adayla çıkabilirsek inanıyorum ki çok ciddi bir sıçrama yapabiliriz. Makamın gereklerini yerine getirebilecek bir adayla çıkabilirsek rekabet edebilecek duruma gelinebilir. Partinin bahsettiğim zafiyetleri karşılandığında rejim değerlendirilebilir.”

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ