Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,85 / Satış: 3,87
€ EURO → Alış: 4,52 / Satış: 4,54

Devlet Bahçeli’den Meral Akşener’in Liderliğini Yaptığı İYİ Parti Yorumu

Devlet Bahçeli’den Meral Akşener’in Liderliğini Yaptığı İYİ Parti Yorumu
  • 31 Ekim 2017 - 12:03
  • 688 kez okundu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MeralAkşener’in liderliğini yaptığı İYİ Parti için “Bu vücudun sonu siyasi mezarlık, ipin sonu mezbeleliktir” dedi. Bahçeli, sert ifadeler kullandığı Barzani için de “Taksit taksit bedel ödüyor” dedi.

İYİ Parti’ye ilişkin değerlendirmelerde bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Biz bunları püskürtmeye yeminliyiz, gemileri yaktık” ifadesini kullandı. Bahçeli, Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Barzani döneminin de artık sona erdiğini savundu.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, TBMM grup konuşmasında özetle şunları söyledi:

MHP’YE OYUN TEZGAHLADILAR: 7 Haziran milletvekili seçimlerinden sonra yaşanan ibret verici gelişmeler, 1 Kasım seçimlerini takip eden süreçte isyan ettirici olaylar yakın tarihimizde bir yere sahiptir. MHP üzerinde korkunç oyunlar tezgahlanmıştır. Bu oyunun senaristleri bellidir. MHP’yi karalamak için komut alanlar 2 yıllık süre zarfında gerçek yüzlerini fazlasıyla göstermişlerdir. 7 Haziran’dan hemen sonra şer bir plan anında devreye alınmıştır. PKK ile aynı kümeye gelmemiz isteniyor, bu öneriliyordu.  Türkiye’ye tuzak kuran iç ve dış mihraklar o dönem çok faaldi. HDP eş başkanını sazıyla ekrana çıkarıp şarkı türkü söyletenler yozlaşmış kafalarını MHP’ye takmışlardır. Türkiye, sinsi bir siyasi tasarımın pençesine düşmüştür. MHP olarak tutarlı davrandık, Türkiye’nin hükümetsiz kalmaması için elimizden geleni yaptık. Muhataplarımız başka havadaydı. Müzakere ve mutabakatın yanında durduk. Aşı tutmadı, olmadı. 7 Haziran sonrası partiler arasında koalisyon hükümeti kurulamadı ancak Türkiye 15 Temmuz’da açığa çıkan büyük kopuşun kıyısından kurtulmuştur.

KIRMIZI PLAKA DEDİLER: Kırmızı plaka dediler, kırmızı çizgilerimizi hatırlattık. Başbakanlık önerdiler, milletin vermediğini siz nasıl verirsiniz ikazında bulunduk. Hükümetten kaçmışız, bilmiyorlar ki kaçmak bizim kitabımızda yoktur. Biz hükümet dedik, bahane ürettiler. Biz istikrar içinde en çok oyu almış partiler bir araya gelsin dedik, aklını kendine sakla ihtarında bulundular. Bizi bilen bilecek, bilmeyenin de paşa gönlü bilecektir. Her rüzgara yelken açsaydık, her akıntıya düşüncesizce kapılsaydık sorarım sizlere, bugüne kadar nasıl varolacak, nasıl ayakta kalacaktık.

MHP HAK ETTİĞİ SONUCU ALAMADI: 7 Haziran’dan sonra terörizm kartını masaya çıkaranlar terör örgütleriyle ülkemizi kana bulamış, siyasal tansiyon tıkanmaya yol açmıştır. Bu tıkanmayı aşmanın yolu elbette seçimdi. 1 Kasım 2015’te milletimiz bir kez daha sandık başına gitti. MHP haklıydı ama hak ettiği sonucu alamadı.

İPİN SONU MEZBELELİK: Partimiz üzerinde hesap yapan, davasına sırt dönmüş isimler pusudan başlarını kaldırarak zaman kaybetmeden harekete geçtiler. Aslında hedef Türkiye’ydi. Aslında hedefin tam ortasında Türk millet vardı. MHP’yi içten içe çürütmek için aldıkları talimatlara harfiyen uydular. Kimliğimizi kullanıp anılarımıza sığınıp şahsiyetimize nifak kurşunu sıktılar. İmza toplayıp tarladan çıktılar, şehir şehir dolaşıp tezviratın hain çıkarmasını yaptılar. Kendisine yuvalanacağı hastalıklı vücut bulmuştur. Bu vücudun sonu siyasi mezarlık, ipin sonu mezbeleliktir.

6 OLUR 7 OLUR ALLAH’IN DEDİĞİ OLUR: Kripto simaların parti değiştirirken dillerinin ayarını da kaçırmaları kendilerini kurtarmaya yetmeyecektir. Köhne, dönem ve siyasi tortuların çıra gibi yanacağı zaman gelecektir. Türk milleti olup biteni görmektedir. 6 olur 7 olur hep Allah’ın dediği olur. Biz bunları püskürtmeye yeminliyiz. Biz gemileri yaktık.

BARZANİ: Barzani ısrarının bedelini taksit taksit ödemeye başlamıştır. Peşmerge kuru inadının kurbanı olmuştur. Peşmerge başının görev süresi 1 Kasım’da dolacaktır. ABD ise bu durumdan memnun olduğunu dün itibarıyla açıklamıştır. Barzani’nin defteri çoktan dürülmüş, işi bitmiş, fişi çekilmiştir. Barzani batmış kendi bataklığına gömülmüştür. ‘Kerkük için iyi hazırlık yapmıştık’ diyor Barzani. Barzani Türkmenleri katlederken her şey yolunda ve tıkırındaydı. Hâlâ konuşacak yüz ve cesareti nereden bulmaktadır. Hainler arıyorsa kendine baksın. Hain arıyorsa eli ile yüzünü avuçlasın. Ülkemizi ziyaret eden Irak Başbakanı’nın kararlı tutumu önemli bir kazançtır. Irak Türkmenlerinin tarihi haklarının savunulması iki ülke arasındaki hassas konuların başında gelmektedir.

İDLİB’DEN SONRA AFRİN: İdlib’de Türk askeri üstlendiği görevi layıkıyla yerine getirmektedir. 13 Ekim’de 1 numaralı, 23 Ekim’de 2 numaralı gözlem noktası oluşturulmuştur. İdlib’den sonra Afrin’e çöreklenmiş hainlerin başına ateş topu gibi düşmelidir. Elbette Kandil Dağı’nın doruğunda al bayrağımızı nazlı nazlı dalgalandırmanın vakti de gelmiştir. Türkiye çok yoğun beka mücadelesi verirken ne hikmetse aleyhte devamlı beyanatlar duymaktayız.

NATO: Kimden ne alacağımız NATO’ya mı soracaktık? Ülkemiz NATO’ya 1952’de üye olmuştur, ancak NATO huzur ve bekamız için hangi fedakarlık ve faaliyetlerde bulunmuştur. Nerede kirli ve örtülü bir ilişki ağı varsa altında NATO’nun parmağı olduğu iddia edilmiştir. NATO, Türkiye’yi nasıl tehdit edebilmektedir? Nedir sizin zorunuz? Ne yapmaya çalışıyorsunuz? Siz kendinizi ne zannediyorsunuz? Türkiye bağımsız bir ülkedir, zoruna giden varsa kendi meselesidir. İstediği silahı alabilecektir. Pusulası şaşan varsa ya komedi filmi izleyip gülsün, ya da kendi haline yanıp iki gözü iki çeşme ağlamaya koyulsun. Biz NATO’ya değil Kato’ya bakıyoruz. Canımız kimden isterse silahı oradan alırız. Herkes yerini yurdunu bilsin. Onlar varsın şatoda oturup NATO’nun düdüğünü çalsınlar. Biz Ankara’dan 29 Ekim şuuruyla dünyaya bakacağız. Tam bağımsız bir şekilde sonuna kadar yaşayacağız. Bunu çekemeyenler varsa, ki bu güçlü ihtimaldir, gerekirse kıran kırana istikbalimizi son nefesine kadar savunacağız. NATO’yu falan bilmeyiz, önümüze takoz koymak isteyenleri de yıkar geçeriz.

BAVYERA KIPIR KIPIR: Avrupa tedirgin ve korku içinde. Bask bölgesi ile ilgili endişeler de yoğunlaşmaktadır. İtalya’nın kuzey bölgelerinin kopuşu gündemdedir. Fransa’nın Korsika sorunu da ufukta belirmiştir. Almanya’nın Bavyera eyaleti ise kıpır kıpırdır. Yeni dünya düzeni teorisi tersine dönmüş, yeni dünya düzensizliği şekline bürünmüştür.(DUVAR)

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ