Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,95 / Satış: 3,97
€ EURO → Alış: 4,63 / Satış: 4,65

Devletin Kadrolu Kürt Bakanları

Devletin Kadrolu Kürt Bakanları
  • 05 Ağustos 2017 - 15:37
  • 2.990 kez okundu

Türkiye’de Kürt sorunu özellikle Uluslararası bir mecraya taşındığında Devletin Başbakanı ya da Cumhurbaşkanı hemen ‘Bizim kabinemizde şu isimler Kürt. Bakın; bakan bile olabiliyorlar. Bizim ülkemizde ayrımcılık olmadığının en büyük göstergesi budur.’ derler.

Süleyman Demirel ve Tansu Çiller’in favorileri Hikmet Çetin, Abdülkadir Aksu ve Sedat Bucak iken, Turgut Özal’ın vazgeçilmezi Kamran İnan’dı. Erbakan’ın kadrolu Kürdü ise Salim Ensarioğlu’ydu. Bu örnekler çoğaltılabilir tabi.

Söz ettiğimiz isimlerden olan Abdülkadir Aksu son dönemlere kadar Erdoğan hükumetlerinin vazgeçilmeziydi. Erdoğan şimdi yola ne kadar Kürt olduğu tartışılır olan Bekir Bozdağ, Mehdi Eker ve Mehmet Şimşek ile yola devam ediyor. Mesele Kürt meselesi oldu mu bunların ismini söylüyor ve böylece Kürt meselesi de çözülmüş oluyor (!)

Velhasıl, her dönem devleti yönetenler gerektiğinde ‘İşte benim Kürt bakanlarım’ diyebilecekleri 2-3 kişi kabinede tutarak dünyaya ‘Ayrımcılık yok’ mesajı veriyorlar.

Bu bir devlet politikasıdır tamam anlıyoruz ama devleti yönetenlerin Kürt olarak dünyaya anlattığı bu kişilerin de bir defa ortaya çıkıp ‘Evet ben bir Kürdüm’ diye açıklama yaptığını ben duymadım. Ya Kürt olduklarından emin değiller, ya da söylemek istemiyorlar. Onların yerine Başbakan ya da Cumhurbaşkanı söylüyor.

Ortada tam bir kimlik kaybı var… Bence bu kişiler bir gazeteye şöyle bir ilan verebilirler.

Kimliğimi kaybettim hükümsüzdür.

Oktay Candemir Yazdı…

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ