Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,84 / Satış: 3,85
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,52

Diba Keskin Davasında Karar Verildi

Diba Keskin Davasında Karar Verildi
  • 27 Mayıs 2016 - 15:45
  • 3.125 kez okundu

Van’ın Erciş İlçesinde Belediye Eş Başkanı Diba Keskin davasında karar verildi.

ERCİŞ – Van’ın Erciş İlçesinde Belediye Eş Başkanı Diba Keskin davasında karar verildi Erciş’te Özyönetim ilanına katıldıkları gerekçesiyle farklı aralıklarla tutuklanan ve aralarında Belediye Eş Başkanı Diba Keskin ve Abdurrahman Çağan’ın bulunduğu 23 siyasetçi hakkında “Devletin birlik ve bütünlüğü bozma” iddiasıyla dava açılmıştı.Duruşma sonunda 6 kişi tahliye edilirken ,dava 14 Temmuz tarihine ertelendi. Görülen davada, 1. Ağır Ceza Mahkemesinin verdiği kararda, Erciş Belediye Başkanı Diba Keskin’in de aralarında bulunduğu “Erciş Özyönetim” davasında Diba Keskin’in tutukluluk halinin devamına karar verildi. Konuyla ilgili Twitt atan, Van Baro Başkanı ve aynı zamanda Erciş Belediye Başkanı Diba Keskin’in avukatlığını yapan Murat Timur: Erciş Belediye Başkanı Diba Keskin’in de aralarında bulunduğu “Erciş Özyönetim” davasında Diba Keskin’in tutukluluk halinin devamına karar verildiğini duyurdu.

Dün ,tutuklu yargılanan 6 kişi ile  birinci duruşmaya mazeretlerinden dolayı katılamayan DBP Eski Van İl eş başkanı Münir Aras ve Erciş Belediyesi Eş başkan vekili Güler Avcı’nın ifadelerinin alınmasıyla başlayan duruşma  tutuksuz yargılananların bugün ifade vermesiyle devam etti. İkinci oturumuna sabah 09.30’da başlanılan ve verilen aradan sonra 15.30’da tamamlanan duruşmada,  avukat savunmalarından sonra 6 kişi için tahliye kararı çıktı. Emrullah Denizman, Dilan Doğan, Salih Ergül, Mustafa Akyüz, Fesih Ağtepe ve Kadir Köroğlu’nun tahliye edilirken dava ise 14 Temmuz tarihine ertelendi.

18 Nisan tarihindeki duruşmada ifadeleri ve avukat savunmaları alınan ve aralarında Erciş Belediyesi eş başkanı Diba Keskin’in de  bulunduğu tutuklular  ise duruşmaya dahil edilmedi.Ankara Sincan Cezevinden getirilen Erciş Belediyesi eş başkanı Abdurrahman Çağan ise avukatları aracılığıyla talep ettiği  tam teşekküllü hastanede tedavi olma isteği ise reddedilerek tekrar hava yoluyla Ankara’ya gönderildi.

İşte Van Barosu Başkanı Murat Timur’un atmış olduğu o tweet:

lkş

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ