Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,83 / Satış: 3,85
€ EURO → Alış: 4,53 / Satış: 4,55

Edremit Belediyesi’nden Temizlik Kampanyası

Edremit Belediyesi’nden Temizlik Kampanyası
  • 10 Mayıs 2016 - 14:12
  • 361 kez okundu

Van Edremit Belediyesi, her yıl bahar aylarıyla beraber kent genelinde yaptığı temizlik kampanyalarının startını verdi.

EDREMİT – Edremit Belediyesi, bahar aylarıyla beraber karların erimesinin ardından ortaya çıkan çevre kirliliğinin önüne geçmek için her yıl düzenlediği temizlik kampanyalarının bu yılki startını verdi. Bu yıl için ‘Doğanın Sahibisin Kirlenmesine İzin Verme ‘ sloganıyla gerçekleştirilen kampanya çerçevesinde mahalle ve ana yol güzergâhlarında kampanya ile ilgili bilgilendirme ve uyarı pankartları asıldı.

i-1-20160510131537.jpg

Edremit Belediyesi Eş Başkanvekili Nurhayat Çelik, belediye meclis üyeleri, Demokratik Mahalle Meclisi üyeleri, Muhlis Görentaş ilk ve Ortaokulu ve TESKOMB Süphan Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerinin katılımıyla Süphan Mahallesi’nde kampanya başlatıldı. Kampanyaya ilişkin açıklama yapan Edremit Belediyesi Eş Başkanvekili Nurhayat Çelik, ekolojik belediyecilik hassasiyetinden yola çıkarak her yıl ilçede belediye çalışanları, halk, öğretmen ve öğrencilerle temizlik kampanyaları yürüttüklerini belirtti.

i-2-958.jpg

 

Doğaya yaklaşımın insana yaklaşımla aynı paralelde olduğuna vurgu yapan Çelik, insanların doğaya karşı duyarlı ve hassas yaklaşmaları gerektiğini kaydetti. Edremit’te yaşayan herkese çağrıda bulunan Çelik, herkesin kendi evinin önünü, kendi sokağını, kendi mahallesini temiz tuttuğunda asla bir çevre kirliliğinin oluşmayacağına dikkat çekerek herkesi temizlik kampanyasına destek sunması ve yaşadıkları alanları kirletmemesi çağrısında bulundu.

Çelik’in konuşmasının ardından yüzlerce öğrenciyle beraber Süphan Mahallesi’ndeki çöpler toplandı. Kampanya kapsamında her gün 2 mahallede temizlik çalışmalarının yürütüleceği belirtildi.

i-3-451.jpg

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ