Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

“Edremit Kayyumu Haddini Aşmıştır”

“Edremit Kayyumu Haddini Aşmıştır”
  • 11 Haziran 2017 - 13:46
  • 1.859 kez okundu

DBP Van İl Örgütü tarafından yapılan açıklamada, kayyumun bir devlet memuru olduğu hatırlatılarak yaptığı açıklamaların 657’ye aykırı olduğu ve kayyumun suç işlediği belirtildi.

VAN – Van’ın Edremit Belediyesine İçişleri Bakanlığı tarafından kayyum olarak atanan Atıf Çiçekli’nin DBP’li Belediyelere ilişkin yaptığı ‘Dinimize saldırdılar’ şeklinde ki açıklamalarına DBP Van İl Örgütü’nden yanıt geldi. Konuya ilişkin DBP Van İl binasında yapılan basın toplantısına DBP Van İl Yöneticileri, Çetin Ergin, Metin Deniz ve Sinan Sürücü katıldı.
Basın toplantısında konuşan İl Yöneticisi Metin Deniz, “Bilindiği gibi ülkemiz uzun bir süredir OHAL ve sıkıyönetim yasalarıyla yönetilmektedir. İnsan Hakları İhlallerinin ‘Terörle mücadele’ adı altında meşrulaştırıldığı, demokrasinin fiilen ortadan kaldırıldığı, Anayasanın tamamen askıya alındığı bir dönemden geçiyoruz. 2014 seçimlerinde halkımızın yüzde 90 oy vererek seçtiği belediye başkanları da tutuklanmış ve kayyum ataması ile halkın iradesi gasp edilmiştir.Tüm bu olumsuz koşullara, yalana, talana, hırsızlığa ve  zulme karşı ise demokratik mücadelede  sürüyor. ” diye konuştu.

‘KAYYUM ANCAK ORMAN KANUNLARINDA OLUR’

Konuşmasını ” Yaşanan bu ortamı fırsat bilen kerameti kendinden menkul bazı kişiler ise, AKP hükümetinin yarattığı bu ortamı fırsat bilerek kendilerine bir vazife çıkarma çabası içine girmiştir.Sadece orman kanunlarının geçerli olabileceği bir ülkede uygulamaya konulan bir yöntemle atanan kayyumlar herhangi bir yasal dayanakları olmadığı halde kendilerini meşru kılma çabası içine girmiştir. Meşru olmadıklarını bilen ve devlet memuru olduğunu unutan bu kişiler sürekli olarak partilerimize saldırarak, kendilerini meşru göstererek yani… deyim yerindeyse, Allahın bildiğini kuldan saklayarak irade hırsızlıklarını örtbas etme çabasını nafile bir biçimde sürdürüyorlar.” ifadelerini kullandı.

‘KAYYUM ÇİÇEKLİ DEVLET MEMURU OLDUĞUNU UNUTUYOR’

Deniz, ” Bu kişilerden biride Edremit Belediyesine kayyum olarak atanan 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi memur Atıf Çiçekli’dir. Devlet memuru olduğunu unutan bu kişi partimiz aleyhine insan mantığını zorlayan açıklamalarla saldırıyor. Çiçekli, herhangi bir şekilde muhatabımız olmamasına rağmen haddini aşmıştır. Çiçekli bize sadece Turgut Özal’ın meşhur ‘Benim memurum işini bilir’ sözünü hatırlatıyor.Kendisinin bizim açımızdan bir kıymeti harbiyesi yoktur ve olamaz da, bu açıklamamız ona bir cevap değil, kayyum atayan zihniyetedir. Kayyum denilen kişiler bizim için yok hükmündedir.” diye konuştu.

‘KAYYUM BİR MEMURDUR VE SİYASET YAPAMAZ’

Deniz konuşmasını şöyle sürdürdü : ” Kayyum Çiçekli ise, çok açık bir biçimde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’u ihlal ederek suç sayılmıştır.Mevcut 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu gereğince “ Bir memur herhangi bir siyasi parti yararına veya zararına fiilen faaliyette bulunmak konusunda yasaklara sahip. 657 sayılı DMK hükümlerine göre Tarafsızlık ve devlete bağlılık adına devlet memurları siyasi partiye üye olamazlar. Devlet memuru herhangi bir siyasi partinin veya kişinin, zümrenin yararına veya zararına davranışta bulunamazlar.Kayyumlarla halkımızı sindireceklerini sananları bir kez daha kınıyor, AKP hükümetini bu politikalarından vazgeçmeye çağırıyoruz.Partimize saldıran Kayyum Atıf Çiçekli hakkında gerekli yasal işlemler yapılacaktır.” dedi.

Kaynak:vanhaberdar

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ