Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,67 / Satış: 3,69
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,33

Er Zahir ve Burhan’ı Kurtarmak

Er Zahir ve Burhan’ı Kurtarmak
  • 03 Ekim 2017 - 00:07
  • 3.887 kez okundu

AKP’nin ya da devletin Kürt illerinde yürüttüğü tüm operasyonların sadece PKK ve HDP’ye yönelik olduğunu, hedefin Kürt nüfusu olmadığını ve dolayısıyla yapılan her kötülüğü mübah ve meşru sayarak yıllardır AKP’ye oy veren bazı Kürtler, AKP’nin Kürdistan Bölgesinin ‘Bağımsızlık referandumu’ karşısındaki sert tutumu nedeniyle hayal kırıklığı yaşıyor.

Hafta içinde Mazlum-Der eski Başkanı,Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu, Kürdistan Bölgesinin ‘bağımsızlık referandumuna karşı yürütülen politikanın AKP’li Kürtlerde yarattığı tepkileri yazısında dile getirdi.

AKP Milletvekili Galip Ensarioğlu’da AKP’nin ‘Kürdistan referandumu’ politikası ile Kürt illerinde tabela partisine dönmesinden duyduğu endişeyi açık bir biçimde ortaya koydu.
AKP gittikçe MHP’lileşirken AKP içinde ki Kürtler arasında da tartışmalar büyüyor. Bu tartışma Kürt meselesi konusunda ki duyarlılıkla ilgili değil, AKP içinde ki güçlü konumlarını ve nüfuzlarını kaybetme korkusundan kaynaklanıyor. Kürt illerinde aldıkları küçük miktardaki oya rağmen partilerinin iktidar olmasından kaynaklı imkanlarından faydalanan bu tebaa kendilerine verilen mikro düzeydeki Kürt oyunu kaybetmek istemiyor, çünkü ayaklarının altındaki zeminin kaydığının farkındalar.

Amaçları Kürtleri değil, zevahiri kurtarmaktır.

Daha da somutlaştırırsak, AKP’nin Kürt cenahında süren bu tartışmalar Kürt meselesinden çok kendi iktidar alanlarını kaybetme korkusunun bir sonucudur.

3 yıl önce Kobanê’de yaşanan katliamlara gıkı çıkmayan bu insanların bugün Kürdistan Referandumu karşısındaki tutumu gözlerimi yaşartıyor dersem yalan olur…

Hiç samimi değiller, bir dedikleri diğerini tutmuyor.

AKP, MHP ile ittifak kurduğu gün sözüm ona AKP içinde ki Kürt yanlıları Ensarioğlu, Kayatürk ve Soğanda neden istifa etmedi.

HDP Eş Genel Başkanları ve Milletvekilleri tutuklandığında, belediyelere kayyum atandığında dahi bu kişilerden tek bir açıklama duymadık. Tam aksine memnuniyet belirten açıklamalarını okuduk.

Şimdi AKP içinde ki Kürtlerin bizzat parti içindeki başka kesimler tarafından pasifize ya da tasfiye edileceği konuşuluyor, yazılıyor.

AKP’de parti içinde ki Kürtleri temizleme operasyonu var ise eğer… biz yıllardır ‘Yapmayın etmeyin, orada bulunmanız ne size ne de halkınıza fayda getirir’ dedik.

Şimdi Er Zahir ve Er Burhan kendilerine yönelik AKP içinden gelebilecek bir tasfiye operasyonundan kendilerini nasıl kurtaracaklar bu da onların sorunu… Bize ne!

Van’da 7 Haziran’da yüzde 18 olan AKP oylarının önümüzde ki ilk seçimlerde daha da düşmesi kaçınılmazdır. Bu tür algı operasyonları yine sonucu değiştirmeyecek.

Oktay Candemir Yazdı…

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ