Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,82 / Satış: 3,84
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,53

Erciş Devlet Hastanesi İnşaatı Önünde Gerginlik

Erciş Devlet Hastanesi İnşaatı Önünde Gerginlik
  • 15 Kasım 2017 - 19:34
  • 1.742 kez okundu

Erciş Devlet Hastanesi inşaatı önünde gerginlik: işçiler yaptıkları işin malzemelerini söküyor

ERCİŞ – Van’ın Erciş ilçesinde yıllarıdır yapımı devam eden Erciş Devlet Hastanesi henüz yapımı bitmeden işçiler tarafından yapılan işin malzemeleri sökmeye çalıştı. Hastane önünde toplanan çok sayıda işçi alacaklarını alamadıkları için böyle bir girişimde bulunmak zorunda kaldıklarını ifade ediyor. Yaşanan olayla birlikte çok sayıda polis ve zırhlı araç hastane binası önüne sevk edildi.

Van’ın Erciş ilçesinde 2008 yılında temeli atılan fakat yıllarıdır yapımı bir türlü bitirilemeyen Erciş Devlet Hastanesi, yeni bir skandalla daha gündeme geldi.  Hastane inşaatı için malzeme verdiğini belirten bir şirket alacağını tahsil edemeyince işçiler aracılığı ile yapımı biten malzemeyi sökmeye başladı.  2 yıldır hastaneye malzeme verdiklerini fakat alacaklarını tahsil edemediklerini ifade eden firma yetkilisi, hastane müteahhidi ile son yaptıkları görüşmede hastane müteahhidinin, “gidin malzemelerinizi sökün” demesi üzerine böyle bir girişimde bulunduklarını aqçıkladı. Hastane müteahhidi ise, belirtilen malzeme tedarikçi firmanın kendilerinin de alacaklarının olmadığını savunarak, “PKK hastanenin bitmesini istemiyor, bunların hiçbir alacağı yok, bunlar PKK’nın uzantıları” ifadelerini ile, firmayı ve işçileri PKK’li olmakla suçladı.

‘PKK, hastanenin bitmesine izin vermiyor’

Konu ile ilgili Gazete Yaşam’ın telefonla görüştüğü hastane müteahhidi Bahtiyar Varlı, 2008 yılından bu güne kadar inşaat yapımı devam eden Erciş Devlet Hastanesi’nin bitirilmememe nedenini PKK’ye bağlaması dikkat çekti. Varlı, “Ben cebimden 6 Milyon TL harcayıp hastaneyi bitirmeye çalışıyorum. Ama PKK hastanenin bitmesini istemiyor. Bunlar PKK’nin uzantıları. Bende hiçbir alacakları yok. Ellerinde alacakları olduğunu ilişkin bir belge varsa getirsinler. Bunlar terör ortamından faydalanmaya çalışıyor. Benden haraç almak istiyorlar” ifadeleri ile alacaklı firmayı PKK’li olmakla suçlaması dikkat çekti.

‘Verdiğim her malzeme faturalı ve belgelidir’

Öte yanda telefonla görüştüğümüz malzeme tedarikçi firma yetkilisi Mehmet Bülbül ise, müteahhidin kendisini haklı çıkarmak için bu ifadeyi kullandığını ve bunu hakaret olarak kabul ettiklerini belirterek, “ Bunlar 4 ortaktırlar. Her devasında farklı bir şirket kurup faklı kişiler adına hastane ihalesini alıyorlar. Benim verdiğim malzemelerin hep0si belgeli ve faturalıdır. Benim ne PKK ile nede başka bir partiye ilişkim var. Erciş halkı benim kim olduğunu çok iyi bilir. Bu adam kendini haklı çıkarmak için iftiralara başvurmaktadır” dedi.

Kaynak:gazeteyaşam-İdris Yılmaz- Erhan Akbaş

 

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ