Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,86 / Satış: 3,87
€ EURO → Alış: 4,55 / Satış: 4,57

Erciş ve Van Esnafı Kırmızı Alarm Veriyor

Erciş ve Van Esnafı Kırmızı Alarm Veriyor
  • 09 Mayıs 2017 - 22:50
  • 1.728 kez okundu
Van Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (VESOB) esnafın yaşadığı ekonomik krizine dikkat çekmek ve esnafın sorunlarını masaya yatırmak için Erciş’teki STK temsilcileri ile bir araya geldi.

Yanlış ekonomik politikalar nedeni ile her geçen artan esnafın sorunlarına kırmızı alarm veren VESOB,Erciş’teki STK’larla bir araya geldi. VESOB Başkanı Muhittin Aydemir, VESOB yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Erciş’teki çeşitli STK temsilcilerin katılımı ile Erciş Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıda Van ve Erciş esnafının içler acısı durumu masaya yatırıldı. Toplantıda söz alan VESOB başkanı Aydemir, yurt genelinde yaşanan piyasa durgunluğunun Van ve Erciş esnafına da yansıdığını ifade ederek, bir çok esnafın siftah açamayacak duruma geldiğine dikkat çekti.

Düzenlenen toplantıda söz alan VASOB Başkanı Aydemir, bölge esnafının kepenk kapatma aşamasına geldiğini ifade ederek, yanlış politikaların yol açtığı olumsuzlukları şu ifadelerle dile getirdi.  “Küçük esnafımız özellikle AVM’lere karşı tutunamayarak kan kaybetmektedir. Her  iş kolundaki esnaf sayısı kepenk indirmek zorunda kalıyor” dedi. Konuşmasının devamında yetkililerden küçük esnaf ve sanatkârlara yönelik özel tedbirlerin alınmasını talep eden Aydemir,  ardından STK temsilcilere de söz hakkı vererek Erciş esnafının sorunlarını da dinledi.

Soru ve görüşlerin dinlendiği toplantıda birçok esnafın borçlarını ödeyemeyecek durumda olduğuna dikkat çekilerek, son çarenin kepenk kapatmak olduğu ifadelerine yer verildi. Soru ve görüşlerin alındığı toplantıda ortaya çıkan sorunların ana başlıkları şöyle;

*Sayıları hızla artan AVM’lerin yerel esnafı mağdur ettiğini bu nedenle iş yapamadıklarını ve AVM’lerin Kent dışına çıkartılmalarını istediler.

*Piyasalardaki canlılığın arttırılması için Hibe ve Faizsiz KOSGEB Kredi desteğinin devamını,

*Kayıt dışı faaliyet gösteren ve haksız rekabet sağlayan iş yerlerinin kayıt altına alınmasını,

*İlçenin eski canlılığına kavuşması için Kentsel Dönüşüm Projesinin bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini ,

ercishaberi.net

 

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ