Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,84 / Satış: 3,85
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,52

Erciş’te Altyapı Çalışmaları Sürüyor

Erciş’te Altyapı Çalışmaları Sürüyor
  • 24 Mayıs 2016 - 22:46
  • 402 kez okundu

Van Erciş’te geçtiğimiz sene startı verilen Erciş İçme suyu Temin Projesi çalışmaları devam ediyor.Proje kapsamında inşası başlatılan İçme Suyu Arıtma Tesisi yapımı devam ediyorken ,ilçenin birçok yerinde ise küçük ve büyük ölçekli yeni içme suyu hattı çekiliyor.

ERCİŞ – Erciş’te geçtiğimiz sene startı verilen Erciş İçme suyu Temin Projesi çalışmaları devam ediyor.Proje kapsamında inşası başlatılan İçme Suyu Arıtma Tesisi yapımı devam ediyorken ,ilçenin birçok yerinde ise küçük ve büyük ölçekli yeni içme suyu hattı çekiliyor.

Van Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Avrupa Birliği Yatırımları Daire Başkanlığı arasında yapılan antlaşma ile IPA3 kapsamında ilçede başlatılan içme suyu temini projesi çalışmaları son hızla devam ediyor.Erciş Belediyesi ile Vaski Erciş Şubesi’nin denetleyiciliğini yaptığı ve geçtiğimiz sezon ilçe genelinde bin 774 yeni aboneliğin yapıldığı ve 3 bin 782 sayacın değiştirildiği proje bu yıl da hayata geçirilmeye devam ediyor. Proje kapsamında ilçe genelinde 90 kilometre büyük ve küçük çaplı su hattı değiştirilirken çalışmalar bu sezon da hız kesmeden devam ediyor. Bir yandan Işıklı Mahallesi’nde bir adet modern ve teknolojik içme suyu arıtma tesisinin yapım süreci devam ediyorken diğer yandan ilçe merkezi ve bağlı mahallelerde küçük ve büyük ölçekli yeni su hatları çekilerek eski hatlar değiştiriliyor.

DSC_0061

” 45 bin 250 metre ana su hattı çekilirken 17 bin 200 metre ise evsel bağlantı yapıldı”

2016 yılı içersinde ilçedeki muhtelif yerlerde toplamda 45 bin 250 metre su hattı çekilirken ana şebeke hatlarının ise büyük oranda tamamlandığı belirtildi.Yapımı süren ana şebeke çalışmalarının yanı sıra 17 bin 200 metre ise Evsel (Parsel) bağlantının gerçekleştirildiği aktarıldı. Gölağzı,Alkanat ve Yeşilova Mahallerinde süren çalışmalar eş zamanlı olarak Vanyolu Caddesinde yoğunlaştırıldı. Farklı dönemlerde kademeli olarak yapılan çalışmalar kapsamında söz konusu caddede bin metre dolaylarında büyük ve küçük ölçekli yeni hat çekilerek işlevini kaybeden veya ihtiyacı karşılayamayan eski hatlar ise değiştirildi.

”Projenin bitmesiyle yollar yeniden yapılacak”

2016 yılı Aralık ayı sonunda büyük oranda bitirilmesi hedeflenen projenin çalışmaları kapsamında tahrip olan veya bozulan yollarda geçici önlemler alınırken Erciş Belediyesi ve Van Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Dairesi Erciş Şubesi tarafından yapılacak köklü çalışmaların ise proje bitiminden sonra gerçekleştirileceği aktarıldı.

Çaldıran Ajans

DSC_0030

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ