Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,84 / Satış: 3,85
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,52

Erciş’te Eş Başkanların Serbest Bırakılmaması Kınandı

Erciş’te Eş Başkanların Serbest Bırakılmaması Kınandı
  • 30 Mayıs 2016 - 11:42
  • 542 kez okundu

Van’ın Erciş İlçesinde 12 Ekim gününden bu yana farklı aralıklarla yapılan operasyonlar kapsamında tutuklanan Erciş belediye eş başkanları ve yöneticilerin 26 Mayıs tarihinde görülen ikinci duruşmada tahliye edilmesi her hafta düzenlenen basın açıklamalarının otuz üçüncüsünde kınandı.

ERCİŞ – Erciş Belediyesi, Belediye eş başkanları Diba Keskin ve Abdurrahman Çağan ile belediye meclis üyelerinin tutuklanmasını ve devam eden belediyeye yönelik baskı kınamak için her hafta yapılan protestoların otuz üçüncü geçtiğimiz hafta görülen ikinci duruşmaya tepki gösterildi. Belediye Hizmet Binası önünde gerçekleştirilen açıklamaya Erciş Belediyesi eş başkan vekili Güler Avcı,Belediye meclis üyeleri ile ve belediye personeli katıldı. Yapılan açıklamada 26 Mayıs tarihinde ilçedeki onlarca siyasetçi ve kurum temsilcisinin yargılandığı davanın ikinci duruşmasında eş başkanların serbest bırakılmaması kınanarak yargılamanın siyasi olduğuna dikkat çekildi.

‘Eş başkanlarımız siyasi yaklaşımlardan dolayı tahliye edilmedi’

Katılanlar adına basın metnini okuyan belediye meclis üyesi Nihat Baş , görülen davanın siyasi olduğuna vurgu çektiği konuşmasında şu ifadelere yer verdi; ” Hiç bir hukuki dayanağı olmayan ve tamamıyla siyasi olan yaklaşımlarından ötürü arkadaşlarımız tahliye edilmedi yine. Duruşma sonunda Onlarca siyasetçinin ve kurum temsilcisinin yargılandığı dava ertelenmiş ve ikisi belediye personelimiz olmak üzere altı kişi serbest bırakılmıştır. Elbette tahliye olan arkadaşlarımız bizler için sevindirici ancak halkın iradesini emanet ettiği eş başkan ve yöneticilerimizin serbest bırakılmaması da hukukla yönetilen bir düzen için utanç vericidir. ”

‘İrademize sahip çıkmaya devam edeceğiz.’

Baş, konuşmasının devamında iradelerine sahip çıkacaklarını söyleyerek ” Bizler ve Erciş halkı , aylardır kendi irademiz ,için nasıl ki ısrarkar yaklaştıysak duruşmanın ertelendiği 14 Temmuz tarihine kadar da ısrarımızı devam ettireceğiz. Çünkü bizler, tutuklu bulunan arkadaşlarımızın suç teşkil edecek herhangi bir söylem ve eylemlerinin olmadığını, ve cezaevine tutulmalarının aylardır devam eden savaş konseptinin bir parçası olduğunu biliyoruz. ” ifadelerini kullandı.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ