Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,84 / Satış: 3,85
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,52

Erciş’te Kadınlara Yönelik Anket Çalışması

Erciş’te Kadınlara Yönelik Anket Çalışması
  • 03 Mayıs 2016 - 12:12
  • 212 kez okundu

Erciş Belediyesi Kadın Politikaları Müdürlüğü ilçe genelinde kadınlara yönelik ‘Kadına Aile içi şiddet ve toplumsal cinsiyetçilik ‘ adı altında anket çalışması başlattı.

Erciş Belediyesi Kadın Politikaları Müdürlüğü ilçe genelinde kadınlara yönelik “Kadına Aile içi şiddet ve toplumsal cinsiyetçilik” adı altında anket çalışması başlattı. Ankette kadınların toplum içindeki sosyo-ekonomik durumu, şiddet,toplumsal cinsiyet, ve eğitim durumu gibi sorular yöneltiliyor.İlçedeki 16 Mahallede ve 2500 kadın üzerinde gerçekleştirilecek olan anket çalışmasında belediyenin kadınlara yönelik çalışmaları da değerlendirilerek sonraki çalışmalar için kadınlardan görüş ve öneriler alındı. Yeşilova Mahallesinde devam eden anket çalışmasına belediye eş başkanı Güler Avcı ve belediye kadın meclis üyeleri de katıldı.

‘Asıl amacımız kadınların sorun ve taleplerine ulaşmaktır’

Anket çalışmasının başlatma amacının kadının toplumsal yaşamda hangi durumda olduğu ve talepler doğrultusunda belediye olarak bundan sonra neler yapılabileceğine yönelik çalışma yürüteceklerini belirten Erciş Belediyesi Sosyologu Hatun Keleş, 16 Mahallede toplamda 2500 kadınla yapmayı planladıkları çalışmayı şimdilik 14 mahalleye tamamladıklarını belirterek çıkan anket sonucunun analiz edilmesi ardından belediye olarak çalışmalarının bu yönde olacağını ifade etti. Keleş, konuşmasına şu şekilde devam etti: ” Anketimizin asıl amacı kadınların sorunlarına ulaşabilmektir..Kadınların taleplerini bilmek ve bu talepleri karşılamak noktasında bize kaynak olacaktır.Anket sonucu doğrultusunda kadınların neye ihtiyacı olduğunu anladıktan sonra belediye olarak bu yönde çalışmalar yürüteceğiz.”

‘Çok boyutlu ve çeşitli bir şiddet uygulanıyor’

Keleş, konuşmasının devamında ankette çıkan sonuçlara ilişkin şunları kaydetti : ” Anket sonucuna göre kadınların çeşitli şiddet şekillerine maruz kaldığını gördük. Şiddet çok boyutlu ve çok çeşitli uygulanıyor.Ancak kadınlar ne tür şiddete maruz kaldıklarını bilmiyorlar, biraz konuşurken bunu anlayabiliyoruz. ”

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ