Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,83 / Satış: 3,85
€ EURO → Alış: 4,53 / Satış: 4,55

Erciş’te Otuz Bir Kişi Tutuklandı

Erciş’te Otuz Bir Kişi Tutuklandı
  • 29 Kasım 2016 - 13:37
  • 869 kez okundu

17 Kasım tarihinde Erciş ilçesinde yapılan ev baskınları sonrasında göz altına alınan 37 kişiden altı kişi denetim şartı kontrolü ile serbest bırakılırken 31 kişi örgüt üyesi ve örgüte yardı ettiği iddiası ile tutuklanarak ceza evine gönderildi.

Van’ın Erciş ilçesinde  17 Kasım tarihinde başlatılan operasyonlarda gözaltına alınan ve aralarında kadınlarında olduğu 37 kişi gözaltı ve savcılık işlemelerinin bitmesinin ardından mahkemeye sevk edildi. Erciş adliyesinde mahkemeye çıkarılan otuz yedi yurttaştan altısı denetim şartı ile serbest bırakılırken diğer otuz bir kişi “örgüte üye ve yardım ettikleri” gerekçesi ile tutuklanarak ceza evine gönderildi.

 

 

Gözaltına alınanların çoğunun gizli tanık beyanları ile alındığı öğrenilirken gözaltı sırasında çoğunun işkenceye maruz kaldıkları belirtildi. Arlarında çocuk emziren Miyeser İştay ve HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer’in kardeşi Sait Hezer’inde olduğu öğrenildi.

 

Gözaltına alınanların isimleri şöyle

Abdulmecit Beder,Halil Yıldız, Kenan Ultar, Ayten Yardımcı, İbrahim Tokay,Faruk Erçetin, ÖzkanToğal, Mahmut Bilici,Yahya Polat, Mustafa Akyüz, İsmail İşleyen, Feyat Çelik, Dilan Yalçın, Engin Yalçın, Yüksel Sarı, Muhacır Koç, Necmettin Bulut, İbrahim Çifçi, Gökhan As, Sait Hezer, Engin Yumuşak, Aziz Yılmaz, Salih Ergün, Nurettin Deniz, Erdal Kaya, Ekrem Tokmak, Ahmet Deniz, Nurettin Dinç, Nihat Basooğlu, Miyeser İstay, Gültekin İnci, M.Zeki Beder.

ercishaberi

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ