Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,84 / Satış: 3,85
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,52

Erciş’te Protestoların 31. Haftasında Yüksek’in Tutuklanması Kınandı

Erciş’te Protestoların 31. Haftasında Yüksek’in Tutuklanması Kınandı
  • 16 Mayıs 2016 - 21:01
  • 641 kez okundu

Erciş’te protestoların 31. haftasında Yüksek’in tutuklanması kınandı.

ERCİŞ – Erciş’te 12 Ekim Günü tutuklanan Erciş Belediyesi eş başkanı Diba Keskin’in tutuklanması ile başlayan belediye eş başkanı Abdurrahman Çağan ve belediye meclis üyelerinin tutuklanması ile devam eden belediye üzerindeki baskı ve tutuklamalar 31. haftasında düzenlenen basın açıklamasıyla protesto edildi. HDP ve DBP İlçe örgütleri ile ortaklaşa düzenlenen basın açıklamasında geçtiğimiz hafta tutuklanan DBP (Demokratik Bölgeler Partisi) eş genel başkanı Kamuran Yüksek’in tutuklanması da kınandı.

Zilan Parkı’nda düzenlenen basın açıklamasında tutuklanan Erciş Belediyesi Eşbaşkanları ve belediye meclis üyelerinin pankartları ile DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek’in fotosunun olduğu dev pankart yer aldı. Açıklamaya Erciş DBP İlçe Eşbaşkanları Hatice Yıldız ve Mustafa Sağlam, HDP İlçe Eş başkanı Selçuk Aladağ, Erciş Belediyesi Eşbaşkan vekili Güler Avcı ve meclis üyeleri ile çok sayıda yurttaş katıldı.

‘Hukuk dışına çıkanlar er geç kaybedecekler ‘

Basın metnini okuyan DBP İlçe Örgütü yöneticisi Derya Kanpolat , ilçede devam eden baskı ve tutuklamalar ile DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek’in tutuklanmasını kınadığı konuşmasında: “ Hukuksuz bir şekilde tutuklanan başta genel başkanımız olmak üzere bütün siyasi tutsakların bir an önce serbest bırakılmasını talep ediyoruz. Bu ülkede herkese lazım olacağına hatırlatıyoruz. Hukuk dışına çıkanların er geç kaybedeceklerdir. Bizler halktan ve haktan yana duruşumuz devam edecektir.” dedi.

Çaldıran Ajans

13151725_632807316874514_8594080691783073713_n

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ