Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,88 / Satış: 3,89
€ EURO → Alış: 4,57 / Satış: 4,59

Erdoğan: Adam Çıkmış Amed Diyor. Amed Ne Ya

Erdoğan: Adam Çıkmış Amed Diyor. Amed Ne Ya
  • 30 Ekim 2015 - 20:23
  • 1.615 kez okundu

Erdoğan, ‘ihanet şebekesi’ne Freedom House’u da ekledi: Ülkemizi bölmek istiyorlar.

A Haber-ATV ortak yayınında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Freedom House gibi Türkiye hakkında rapor hazırlayan kuruluşları hedef alarak, “Bunlar zaman zaman bizi ziyaret ediyordu. Adalet Bakanlığı onlara bazı rakamlar veriyorlardı. Ancak bunlar, ülkemizi bölmek isteyen ihanet şebekeleri” dedi.
‘Tutuklu gazeteci sayısı yedidir’
Freedom House gibi kuruluşların Adalet Bakanlığı’nın verdiği sayılara inanmamasından şikayetçi olan Erdoğan, “Şu anda Türkiye’de tutuklu gazeteci sayısı yedidir. Bunlar da basın suçundan içeride değiller. Terör örgütleriyle iş tutmuşlar. Biz bu rakamları Freedom House’a filan verdik. Buna rağmen onlar ‘öyle değil böyle‘ diyor. Bunlar Türkiye’yi yönetmeye kalkıyorlar ama yönetemeyecekler” diye konuştu.
Doğru olmayan iddiayı yeniden gündeme getirdi
Basının kendisi ve ailesine durmadan hakaret ettiğini savunan Erdoğan, “Avukatlarıma diyorum ki hakaret içeriyorsa hemen dava açacaksın. Bakın Almanya’da Merkel’e hakaret edene hapis cezası verildi. Bizdeki gibi iki, üç yıl uzamadı iş. Anında cezayı kestiler. Bizde hak getire bir yıl mı sürer, iki yıl mı sürer” ifadelerini kullandı.
Ne var ki Erdoğan’ın daha önce de dile getirdiği bu iddianın doğru olmadığı ortaya çıkmıştı. Söz konusu cezanın nedeninin hakaret değil ‘yabancı düşmanlığı’ ve ‘tehdit’ olduğu belirtilmişti.
‘Ilımlı muhalifler şanlı direnişçilerdir’
Konuşmasında Suriye’deki iç savaşa da değinen Erdoğan, ‘ılımlı muhalifler‘ olarak nitelediği ve Suriye’de Özgür Suriye Ordusu’nun başını çektiği grupların Suriye’nin ‘şanlı direnişçileri‘ olduğunu söyledi.
Erdoğan, “Kimse onlara terörist diyemez. Ben ülkemde teröristlerle mücadele ettiğim için kimin terörist olduğunu çok iyi biliyorum” diye konuştu.
‘Amed ne ya?’
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, isim vermeden Diyarbakır’a Amed denmesini de eleştirerek “Adam çıkmış Amed diyor. Amed ne ya? Ne oluyoruz” dedi.

Kaynak: Hürbakış

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ