Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,88 / Satış: 3,89
€ EURO → Alış: 4,57 / Satış: 4,59

Erdoğan: Birileri Bize İzin Verir mi? Artık Geçti O Günler

Erdoğan: Birileri Bize İzin Verir mi? Artık Geçti O Günler
  • 22 Ekim 2017 - 18:24
  • 642 kez okundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Nerede nasıl bir çalkalanma var, nerede bize yönelik bir taciz varsa bir gece ansızın vurabiliriz” dedi. Erdoğan bunu yapmak için kimseden izin almayacaklarını da söyledi.

 Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yahya Kemal Beyatlı Kongre Merkezi’nde düzenlenen 2023 Gençlik Şurası’nda konuştu.

Suriye ve Irak’ta yaşanan gelişmelere değinen Erdoğan şöyle dedi: “Bu vatan topraklarımızı kimsenin bölmeye gücü yetmez ve yetmeyecektir. Bölmeye çalışanların üzerine hep beraber bizler de Gabar’da, Tendürek’te, Cudi’de, Bestler-Dereler’de, Kandil’de F-16 olur oraya doğru gideriz. Nerede nasıl bir çalkalanma var, nerede bize yönelik bir taciz varsa bir gece ansızın vurabiliriz. Acaba birileri izin verir mi? Artık yok geçti o işler. Bizimle stratejik ortak olanlar bizimle beraber hukukumuza saygı duydukları sürece biz de onlara saygı duyarız. Aksi takdirde kusura bakmasınlar.”

‘İMANINA İNANCINA SAHİP BİR GENÇLİK İSTİYORUZ’

Gençlere zamanlarını iyi değerlendirmeleri uyarısında bulunan Erdoğan, şu nasihatlere verdi: “Siz siz olun gençliğinizi öldürmeyin. Bir gününüzü, bir saatinizi, bir anınızı sakın boşa geçirmeyin. Bizim gençlik konusunda kızıl elmamız var. Biz kalbi selim sahibi bir gençlik istiyoruz. Yani imanına, inancına, maneviyatına sahip bir gençlik istiyoruz. Zevki selim sahibi bir gençlik istiyoruz. Yani sanatı, kültürü, estetiği ile zirvede bir gençlik istiyoruz. Aklı selim bir gençlik istiyoruz. Kendinizi tek bir alanda değil bütün alanlarda geliştirmeniz gerekiyor. AK parti gençliğini böyle görmek istiyorum.”

‘KİTABELERİMİZE FRANSIZ KALIRSINIZ’

Erdoğan, şöyle devam etti: “Hedeflerimize sadece memleketimizde oturup kendi dilimizi konuşarak ulaşamayız. Gençlerimizin geri dönmek ve benliklerine sahip çıkmak kaydıyla diğer ülkelerde bulunmalarını ve tecrübe kazanmalarını önemsiyorum. Bunun yanında Osmanlıca’yı en azından yüzünden okumasını bilmeniz gerekiyor. Eğer siz 600 yıllık kitaplarımıza, belgelerimize, kitabelerimize Fransız kalırsanız, Fransızca bilmeniz bir işe yaramaz. Böylesine büyük bir birikimi kullanamayan gençlerimizin arzu ettiğimiz köklü ve derin duruşu sergileyebilmeleri çok zordur. Finansal okur yazarlığın, matematiğin altını çizmek istiyorum. Hangi alanda faaliyet gösterirseniz gösterin rakamlar ile aranız iyi olamazsa, nakit akışlarını okuyamazsanız iş hayatında başarılı olamazsınız. Toplama ve çıkarmadan anlamazsanız işinizi yürütemezsiniz. Tüm bunları hayat felsefeniz ile de yönetemezseniz, yönetilirsiniz. Biz yönetilen değil yöneten bir gençlik görmek istiyoruz. Bu aralar rakamlar ile aranızı iyi tutmanız daha önemli” diye konuştu.

‘2023 ETKİNLİKLERİNE SAHİP ÇIKMANIZI İSTİYORUM’

Erdoğan, 2023 yılı kutlamaları için hazırlıklara başladıklarını da belirterek, şunları söyledi: “Türkiye olarak 2023’ü hem hedeflerimiz itibarıyla hem de tarihe kalıcı bir iz bırakmak için çok iyi bir şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. Bu amaçla Başbakan Yardımcımız Hakan Çavuşoğlu’nun koordinasyonunda 2023 kutlamaları için ciddi bir hazırlık yürütüyoruz. Yurt içinde ve yurt dışında pek çok faaliyeti kapsayan bu kutlamaların, nereden geldiğimizin, nerede bulunduğumuzun ve nereye gittiğimizin derli toplu bir muhasebesine de imkan vereceğine inanıyorum. Sizlerden 2023 kutlama etkinliklerine sahip çıkmanızı istiyorum. Fikri ve fiili katkılarınız ile bu sürecin milletimize, ülkemize cumhuriyetimize yakışır bir şekilde geçmesini sağlamanızı bekliyorum.” (İSTANBUL/DHA)

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ