Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,86 / Satış: 3,87
€ EURO → Alış: 4,55 / Satış: 4,57

Erdoğan: Bize asıl darbe bizden görünen alçaklardan geliyor

Erdoğan: Bize asıl darbe bizden görünen alçaklardan geliyor
  • 21 Kasım 2017 - 12:59
  • 65 kez okundu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Rıza Sarraf davasına atıf yaparak, “17-25 Aralık’ta ülkemize tarihin en büyük tuzaklarından biri kuruldu. Bu tuzak başarısız olunca aynı tezgahı götürdüler Amerika’da kurdular” dedi. Erdoğan’ın konuşmasında “Bize asıl can acıtıcı darbeler, düşmanlarımız tarafından değil, onlarla birlikte hareket eden ve zahirde bizden görünen alçaklardan geliyor” ifadesini kullanması da dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, Irak’la ilişkilerin en iyi döneminde olduğunu belirterek, ” Kuzey Irak hayati yanlışa sapmamış olsaydı, onlarla da güzel ilişkimizi sürdürüyor olacaktık” dedi. Amerika’nın bölgede yaptığı ‘yanlışları’ her fırsatta dile getirmeye devam ettiklerini söyleyen Erdoğan, “DEAŞ bitme aşamasına geldiyse halen neden TIR’larla Suriye’ye silah sevkiyatı” yapılıyor diye sordu.

AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda konuşan Erdoğan, özetle şunları söyledi:

HER SEÇİM YENİ BİR YOL AÇMA: Kimse bizi, milletvekili olmak, belediye başkanı olmak, teşkilatlarda görev almak için zorlamadı. Biz hizmet için bu görevlere kendimiz talip olduk. Milletimizin desteği ile elde ettiğimiz başarılar sayesinde ülkemizi bugünkü seviyeye getirdik. Bizim için her seçim sadece bir güven tazeleme değil, yeni bir yol açma, yeni bir vites yükseltmedir. Eğer hedeflerimizin çıtasını sürekli yükseltmezsek hem kendimizi hem ülkemizi geriletiriz. Meseleye sadece parti meselesi olarak bakanlar, AK Parti’yi de Türkiye’yi de anlamıyor demektir.

AYNI TEZGAHI ABD’DE KURDULAR: 17-25 Aralık’ta ülkemize tarihin en büyük tuzaklarından biri kuruldu. Bu tuzak başarısız olunca aynı tezgahı götürdüler Amerika’da kurdular. Birileri hala FETÖ’nün ağzı ile itham etmeyi sürdürüyorsa sebebi onlara verilen rolü oynamaktır. Aynı çevreler hepimizin gözü önünde yaşanan 15 Temmuz ihanetine hala tiyatro, kontrollü darbe diyebiliyorsa bu sözü onlara kimlerin söylettiğine bakmak gerekir.Bunların NATO’da yaşanan şahsım ve Atatürk’le ilgili skandal üzerine ilk defa milli bir tavır gösterebilecekleri ümidine kapılmıştık, maalesef 3 gün geçmeden gerçek tiynetleri ortaya çıktı ve bunu da tezgah diye yaftalamaya başladılar. Biz gerçek düşmanlarımızla baş ederiz. Bizi asıl can acıtıcı darbeler, düşmanlarımız tarafından değil, onlarla birlikte hareket eden ve zahirde bizden görünen alçaklardan geliyor. Meşhur sözdür; Ağaca balta vurmuşlar, ‘sapı bendendir’ demiş.

KIZIL ELMA: Şimdilik kızıl elmamız, ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırarak dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline gelmektir. Bizim önümüzü kapatmak isteyenlere en güzel cevabı yeni yöntemler yeni imkanlar keşfederek vereceğiz. Biz bir kere ‘durmak yok, yola devam’ dedik. İnşallah sözümüzden dönmeyeceğiz.

ABD’NİN HATALARINI SÖYLÜYORUZ: Soçi’de Rusya ve İran ile üçlü zirve gerçekleştireceğiz. Rusya ile kurduğumuz yakın ilişkiden elde ettiğimiz gelişmeler oldukça önemli. Merkezi Irak yönetimi ile de uzun zaman olmadığı kadar müspet duruma gelmiş durumdayız. Kuzey Irak hayati yanlışa sapmamış olsaydı, onlarla da güzel ilişkimizi sürdürüyor olacaktık. Almanya, Hollanda, Belçika gibi ülkeler aslında bizim en rahat işbirliği yapacağımız yerler olmasına karşın bir süredir ırkçılığın, yabancı düşmanlığının pençesine düşmüş durumdalar. Amerika’nın bölgemizde izlediği politikanın yanlışlığı konusundaki endişemizi her defasında paylaşıyoruz. DEAŞ’ı temizlediğinizi söylüyordunuz, hala silah yüklü TIR’lar niçin Suriye’ye geliyor. Hala bu niye devam ediyor. Siz bu silahlanmayı hangi ülkeye karşı yapıyorsunuz, niçin yapıyorsunuz? Dert başka. Neyin ne olduğunuz biliyoruz, ona göre de adımlarımızı atacağız. Kimse bu senaryolar karşısında Türkiye’nin eli kolu bağlı oturmasını bekleyemez. DEAŞ’ın aslında ne kadar kof bir yapı olduğunu dünyaya gösteren Türkiye olmuştur.

ESED REJİMİ HALA YERLİ YERİNDE DURUYOR AMA: Esed rejimi hala yerli yerinde durmaktadır. Buna karşın demokrasi talebinden başka suçları olmayan Suriyeli muhalifler neredeyse terörist durumuna düşürülmüştür. Çok şey söylenmiş, çok toplantı yapılmış ama hiçbir netice ortaya konulamamıştır. Bu coğrafyada bunca kan niçin dökülmüştür, bunca acı niye çekilmiştir. Akan kan kimin kanıdır, bu ölenler kimdir? Demek ki mesele terör değildir. Demokrasinin getirilmesi değildir. Mesele, mazlumların, mağdurların haklarının da korunması değildir. Bu gerçek bölgemizin terör örgütleri bahanesi ile tıpkı geçen asırda olduğu gibi yeni bir dizayna tabi tutulmaya çalışıldığıdır. Güney Asya’daki hadiseleri de bu gelişmelerin dışında görmüyoruz. Biz komşularımızın böyle bir muameleye tutulmasına izin vermeyeceğiz.

TARLADAN VATAN OLMAZ: Bizi, NATO toplantılarındaki gibi terbiyesizlikler, gizli açık mesaj aracılığıyla tehdit edenlere mesajımız şudur: Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Biz, 80 milyonu tek millet olarak gördük. Tarladan vatan olmaz. Onun uğrunda ölenler varsa, o şehit kanları ile yoğrulmuşsa işte o vatan olur. Bizim böyle bir vatanımız var.

SALDIRILAR APTALLARIN DEĞİL, ALÇAKLARIN İŞİ: Türkiye 2010’dan özellikle de 2013’ten itibaren bölgemizle ilgili senaryolar gereği belirli istikamete itilmeye çalışıldığında birileri kendi dünyalarında teslimiyet bayrağını çekmişti. Biz oyunu gördük ve milletimizle mücadele etme kararı aldık. Her şeyi denediler ama Türkiye’yi teslim alamadılar. Şimdi işi ülkemizi uluslararası alanda itibarsızlaştırmaya, köşeye sıkıştırmaya, lekelemeye ve kendi istedikleri yöne itmeye çalışıyorlar. Saldırılar aptalların değil, ancak alçakların işi olabilecek mahiyettedir. Biz bu mesajların anlamının gayet iyi farkındayız. Ülkemize yönelik sinsi tehditlerin gerisindeki siyasi amaçlar apaçık ortadadır. Sanıyorlar ki her şey kağıt üstündeki gibi yürüyecek. Öyle olmayacak. Türkiye sizin oyuncak gibi oynadığınız ülkelerden biri değildir. Bizim dostluğumuz ne kadar hasbi ise husumetimiz de o kadar şedittir. Bu da böyle bilinmeli. Türkiye ve Türk milleti krizlere, çatışmalara, saldırılara hatta ihanetlere karşı şerbetlidir. Biz hepsinin de üstesinden geliriz. Güç zehirlenmesi ile hareket edenlerin sonu mutlaka hüsran olacaktır.

KULLANDIKLARI MALZEMELER GİDEREK AZALIYOR: Kullandıkları malzemeler giderek azalıyor. FETÖ gibi, PKK gibi 40 yıllık emeklerinin ürünü örgütleri bile harcamayı göze aldılar. AB kendince bize parmak sağlıyor. En son fonlarda kesintiye gitmişler. Siz önce kendi içinizdek teröristleri temizleyin, kendi ülkenizdeki hükümetleri bir kurun. Sonuç alamayacaklar. Yeter ki biz iri olalım, diri olalım, kardeş olalım, hep birlikte Türkiye olalım.
(DUVAR)

 

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ