Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

Erdoğan: En Ufak Bir Taciz Olursa Gereğini Yaparız

Erdoğan: En Ufak Bir Taciz Olursa Gereğini Yaparız
  • 07 Haziran 2017 - 00:11
  • 1.622 kez okundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’ndeki iftar yemeğinde konuştu.

Erdoğan’dan ABD’ye YPG eleştirisi: Bunun adı kanı kanla temizlemeye çalışmaktır.Cumhurbaşkaı Tayyip Erdoğan, ABD’nin Suriye’de YPG ağırlıklı SDG güçlerine verdiği desteği eleştirirken, “Sırf bölgedeki politikalarına hizmet ettiği için terör örgütlerine tavır sergilemek yerine onları milis güç olarak benimseyenler hatalarının farkına varacaktır. DEAŞ terörüne bertaraf etmek için bir başka eli kanlı terör örgütü destekleniyor. Bunun adı kanı kanla temizlemeye çalışmaktır” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın konuşmasından önemli satırbaşları:

Afganistan ve İngiltere başta olmak üzere kalleş terör saldırılarında hayatlarını kaybedenlere taziyelerimi sunuyorum.

Teröristin kimliğine, mağdurların milliyetine bakmadan tüm terör eylemlerini lanetliyoruz.

DEAŞ terörünü bertaraf etmek için başka bir terör örgütü devreye alınıyor. Bunun adı kanı kanla temizlemeye çalışmak.

Kendisinden başka hiç kimseye hayat hakkı tanımayan bir terör örgütü, kesinlikle demokratik güç olamaz.

“Ben senin dostunum” demek işi çözmüyor. Onun için biz lafla peynir gemisini yürütmüyoruz. Bize icraat lazım.

“Sırf bölgedeki politikalarına hizmet ettikleri için terör örgütlerine karşı bir duruş sergilemek yerine onları ‘milis güç’ gibi tanımlamalarla aklayanlar, hayati bir hata yaptıklarını çok yakında anlayacaklardır.”

“Taktik sebeplerle bile olsa işgal ettiği bölgelerde etnik temizlik faaliyeti yürüten, kimi zaman rejimle kimi zaman DEAŞ’la işbirliği yapan bir terör örgütüne arka çıkmak, asla doğru değildir. Siyasi çözüm vizyonu ortaya koymayan, bölgenin tarihi, sosyal ve kültürel dinamiklerini yok sayan bir inisiyatifin başarı şansı yoktur. Kendisinden başka hiç kimseye hayat hakkı tanımayan bir terör örgütü, kesinlikle demokratik güç olamaz. Böylesi bir yapıyı tarif edecek tek ifade, ‘terör örgütü’ kavramıdır.”

“Cerablus’tan DEAŞ’ı çıkardık, Rai’den çıkardık, Dabık’tan çıkardık, El Bab’tan çıkardık. ‘Gelin bu işi beraber yürütelim’ dememize rağmen, bu işi bizim terör örgütü olarak ilan ettiğimiz PYD ve onun silahlı kanadı YPG ile yürüteceklerini söylediler. Bize düşen nedir? Hayırlı olsun. Ama bizim topraklarımıza yönelik en ufak bir taciz olacak olursa biz de gereğini yaparız.”

“Kato Dağı’nın tepesinden bin metre dikey aşağı kuyu, onun altında şehir, bakıyorsunuz 100 metre, 200 metre dağın altında şehirler, mağaralar, inler ve oralarda bütün lojistik malzemeler, silahlar, her şey oralarda ve maalesef dost bildiklerimizin silahları oralarda stoklanmış.”

“Katar’a karşı başlatılan yaptırımları, doğru bulmadığımızı peşinen ifade etmek istiyorum. Dayanışma ve işbirliğine her zamankinden daha çok ihtiyacımızın bulunduğu bir dönemde yaşanan bu hadise, bölgemizdeki özellikle hiçbir ülkenin faydasına, yararına değildir.”

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ