Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,82 / Satış: 3,84
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,53

Erdoğan: Ey Trump Sen Ne Yapmak İstiyorsun?

Erdoğan: Ey Trump Sen Ne Yapmak İstiyorsun?
  • 07 Aralık 2017 - 10:52
  • 259 kez okundu

ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasına tepki gösteren Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ”Böyle bir adımı atmak dünyada, özellikle bu bölgeyi ateş çemberinin içine atmaktır. Ey Trump, sen ne yapmak istiyorsun? Siyasi liderler karıştırmak için değil barıştırmak için olurlar” dedi.

Yunanistan’a 65 yıl aradan sonra cumhurbaşkanı düzeyinde ilk ziyaret bugün gerçekleşiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ziyareti öncesi Ankara Esenboğa Havalimanı’nda süresiz kadro hakkı tanınan taşeron işçilere hitap etti.

Erdoğan konuşmasında özetle şunları söyledi:

900 BİN MALUM İŞÇİ İSTİFADE EDİYOR: Taşeronlar komisyonculuk görevi suretiyle arada belli bir kazancı götürmüştür. Gerek belediyelerin bu noktadaki atacağı adımlar, gerekse devletin atacağı adımlar planlandı. Gerek Başbakanımız, gerek Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız, Maliye Bakanımız çalışmaları yaptılar. Biz de değerlendirdik, bu karara vardık. . 900 bin malum işçi bundan istifade ediyor. Artık benim sonum ne olacak diye bir şey yok.

ABD, BM KARARLARINI HİÇE SAYDI: En önemlisi şu. TSİ ile dün gece Amerika başkanı Kudüs’le ilgili açıklama yaptı. Amerika başkanı, aslında BM 1980 kararını falan adeta hiçe saymıştır. Bugüne kadar Amerika ve İsrail’den başka dünyada hiçbir ülkenin 1980 BM kararının dışında, ona aykırı bir adımı olmamıştır. Sadece bu iki ülke burada bu şekilde direnmiştir. Sayın Trump’ın neye yaranmak istediğini anlamak mümkün değil. Kudüs, Müslümanların, Hıristiyanların ve kısmi olarak da Musevilerin adeta ibadetgahı olarak görülmüştür bugüne kadar. Ağırlıklı olarak Müslümanların ilk kıblegâhıdır. İlk kıblemizdir bizim Mescid-i Aksa.

TRUMP’IN AÇIKLAMASI MİKSER GÖREVİ GÖRÜYOR: Böyle bir adımı atmak dünyada özellikle bu bölgeyi ateş çemberinin içine atmaktır. Ey Trump sen yapmak istiyorsun? Siyasi liderler karıştırmak için değil, barıştırmak için olurlar. Şu anda sayın Trump’ın bu açıklamaları mikser görevi görmeye yöneliktir. Karıştırmaya yöneliktir, barıştırmaya değil. Çarşamba günü İslam İşbirliği Teşkilatı dönem başkanı olarak tüm üyeleri İstanbul’da toparlayacağız. Bunun yanında telefonlarla görüşmelerimi sürdürüyorum. Papa ile de görüşme talebim oldu, onunla da bu akşam ya da yarın sabah görüşeceğim. Onunla da bu konuyu görüşmem lazım. Sayın Putin ile de görüşmemi yapacağım.

MUAMELEYE BUNA GÖRE TABİ OLACAKLAR: Haklı olan güçlüdür bunu böyle bilmesi lazım. Burada biz haklıyız ve bu kumpasların ardında ve arkasında nelerin olduğunu da son zamanlardaki bu mahkeme sürecinden gayet iyi biliyoruz. Mahkemede dönen dolapları görüyorsunuz. Burada yalan söyledim, filanca rüşvet almadı, tamam da haftalardır aylardır ne ile meşguldü bu insanlar. Şu anda herkesin foyası açık net ortaya çıkıyor. Muameleye de buna göre tabi olacaklar.
(DUVAR)

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ