Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,86 / Satış: 3,87
€ EURO → Alış: 4,55 / Satış: 4,57

Erdoğan, Fırat Kalkanı Harekatı’nın Amacını Açıkladı

Erdoğan, Fırat Kalkanı Harekatı’nın Amacını Açıkladı
  • 29 Kasım 2016 - 23:17
  • 796 kez okundu

Türkiye’nin Rojava ve Küzey Suriye topraklarına girmesi ilişkin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ‘Fırat Kalkanı’na ilişkin yaptığı açıklamada, ‘Devlet terörü estiren zalim Esed’in hükümdarlığına son vermek için biz oraya girdik, başka bir şey için değil.’ dedi.

 

TSK bir yandan Rojava’nın köylerini bombalarken Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’da ‘Fırat Kalkanı’nına yeni kılıf bulma çabasına girdi. Erdoğan, İstanbul’daki Parlamentolararası Kudüs Platformu Sempozyumu’nda konuştu.

Kürdistan’da yüzlerce sivil yurttaş katledilirken binlerce yurttaşın yaşam alanları elinden alınırken bunları görmezden gelen Erdoğan, Suriye’ye neden girdiğine dair açıklamalar yaptı. Açıklamasında Suriye’de 1 milyona yakın insanın öldüğüne değinen Erdoğan’ın, Birleşmiş Milletleri (BM) suçlaması dikkat çekti. Erdoğan şöyle konuştu: “Nerede BM, ne yapıyor? Irak’ta var mı yine yok. Biz sabır, sabır, sabır dedik en sonunda dayanamadık ve Suriye’ye Özgür Suriye Ordusu ile beraber girmek zorunda kaldık. Niçin girdik? Bizim Suriye’nin topraklarında gözümüz yok. Mesele toprağın gerçek sahipleri topraklarına sahip olsunlar, bunu sağlamak için. Yani orada bir adaletin tesisi için varız. Devlet terörü estiren zalim Esed’in hükümdarlığına son vermek için biz oraya girdik, başka bir şey için değil.”

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ