Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

Erdoğan: MTV Zammı Tekrar Değerlendirilecek

Erdoğan: MTV Zammı Tekrar Değerlendirilecek
  • 01 Ekim 2017 - 20:23
  • 510 kez okundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Motorlu Taşıtlar Vergisi’ne yapılan yüzde 40’lık zammı Bakanlar Kurulu’nun takrar değerlendireceğini söyledi. Erdoğan IKYB’deki referandum için Kılıçdaroğlu’na görüşme için davet yapacağını da açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM’de düzenlenen yeni yasama yılı resepsiyonuna katıldı. Erdoğan, gazetecilerin MTV zammına ilişkin soruları üzerine şunları söyledi. “Daha önce motorlu taşıtlara olan zam oranı, aslında çok çok yüklü bir zam oranı değildi. Ama şu andaki zam oranını Bakanlar Kurulumuz tekrar bir değerlendirirse, o değerlendirmeden sonra ne yapabilir, tekrar bir düşürme olur mu olmaz mı, o tabi hükümetimizin takdiridir” diye konuştu.

ERDOĞAN: HERŞEYE HAZIR OLALIM, KOMUTANLAR: HAZIRIZ

Resepsiyonda Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz, Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Adnan Özbal ve Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ümit Dündar ile bir süre sohbet eden Erdoğan, Genelkurmay başkanı Orgeneral Hulisi Akar’ın İran’a gittiğini söyledi.  Erdoğan’ın “Biz her an hazır olalım her şeye” sözlerine komutanlar “Hazırız” diye karşılık verdi.

KILIÇDAROĞLU’NA ‘REFERANDUM’ DAVETİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nde yapılan referandumu görüşmek üzere, liderler zirvesi yapmayı düşünüp düşünmediği yolundaki soruya şu karşılığı verdi:

“Perşembe günü Sayın Bahçeli ile görüşmem olacak. Ondan sonra da duruma göre Sayın Kılıçdaroğlu’na da davet yapmak suretiyle, onun ayrıca bu konudaki kanaatlerini alırım. Bu kanaatleri de pekiştirmek suretiyle, bu noktadaki sürecimizi zenginleştirmiş oluruz.” yanıtını verdi.(DUVAR )

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ