Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

Erdoğan Yanıtladı: G20’de En Verimli Görüşmeyi Hangi Liderle Yaptı?

Erdoğan Yanıtladı: G20’de En Verimli Görüşmeyi Hangi Liderle Yaptı?
  • 10 Temmuz 2017 - 08:41
  • 768 kez okundu

Erdoğan Hamburg dönüşü uçakta gazetecilerle sohbet etti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan G-20 zirvesinde Putin ve Trump’la Katar görüşmelerini anlatırken, “Söylenen şey aynı: Diyalog yoluyla çözüm. 15 Temmuz’dan sonra benim özel bir trafiğim olabilir. Bölgeyi tekrar dolaşmak istiyorum. Diyaloğun artmasına katkı sağlayabiliriz. Özellikle Katar, Kuveyt, Suudi Arabistan’a gitmeyi planlıyoruz” dedi. Erdoğan, Sakarya’da çocuğu ile birlikte vahşice katledilen 9 aylık hamile Suriyeli kadın ile ilgili de konuştu, “Tahammül edilebilir bir şey değil. Bu nasıl bir vicdansızlıktır. Bu nasıl bir kalpsizliktir. İnsanlıktan nasibi yok bunu yapanların.” dedi.

Erdoğan Hamburg dönüşü uçakta gazetecilerle sohbetinde özetle şunları söyledi:

(G-20’deki 12 ikili görüşmede en verimli, en sonuç alıcı olanı hangisi)

Ayrım yapmam, en sonuç alıcı şeklinde bir nitelemede bulunmam, doğru olmaz. Ben bütün görüşmelerin önemli olduğunu, verimli geçtiğini değerlendiriyorum. Dediğiniz türden bir niteleme yapmak, alınganlığa sebep olabileceği gibi görüşmelerden netice almayı da zorlaştırabilir. Yaptığım tüm görüşmelerden gerçekten istifade ettim, çok faydalı görüşmeler yaptım. Nitekim onlar da, memnuniyetlerini, görüşmemizin ne denli faydalı olduğunu bizzat ifade ettiler. ABD, Rusya, İngiltere dahil tüm ülkelerle, üst düzeyde görüşmeleri sürdürme konusunda mutabık kaldık. İnşallah bu süreçleri elbette bakan arkadaşlarımız da devam ettirecekler.

Biliyorsunuz, önümüzdeki yıl Arjantin G-20’ye ev sahipliği yapacak. Antalya’daki başarımızı bildikleri için de bize ‘Organizasyon konusunda yardımcı olur musunuz?’ diyorlar. Biz de kendilerine her türlü yardımı, desteği vermeye hazır olduğumuzu; arkadaşlarımız gerekli desteği pekala verebileceklerini söyledik.

T24

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ