Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,86 / Satış: 3,87
€ EURO → Alış: 4,55 / Satış: 4,57

‘Erdoğan Yazın Erken Seçime Gidilmesi İçin Bastırıyor’

‘Erdoğan Yazın Erken Seçime Gidilmesi İçin Bastırıyor’
  • 05 Mayıs 2016 - 11:40
  • 309 kez okundu

Times gazetesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “sınırsız güç sahibi olma amacıyla başbakanını görevden almak için komplo kurduğunu” öne sürdü. Gazete, AK Parti kaynaklarının ise “Erdoğan’ın yazın erken seçime gidilmesi için bastırdığını söylediğini” aktardı.

Britanya gazetesi Times, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu arasında dün yapılan görüşme sonrası, AK Parti’nin olağanüstü kongreye gitmesi kararına sayfalarında yer verdi.

Times, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “sınırsız güç sahibi olmak için komplo kurduğunu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu görevden almak istemesinin nedeninin de bu olduğunu” öne sürdü.

Gazetenin haberinde; Cumhurbaşkanı Erdoğan “işçi sınıfından ve sokaktan gelme, doğuştan siyasetçi bir isim” olarak nitelendirilirken, Erdoğan’ın “Türkiye’nin anayasasını değiştirerek, ülkenin parlamenter demokrasi yerine başkanlık sistemi ile yönetilmesini istediği” ifade edildi.

Gazete, Başbakan Davutoğlu’nu ise tam tersine Erdoğan tarafından bu göreve getirilmiş “bilgiç bir akademisyen” olarak niteledi ve Davutoğlu’nun gazetecilerin tutuklu yargılanmasına ve Erdoğan’ın ‘kırmızı çizgi’ olarak gördüğü ‘önerilen’ anayasa değişikliğine karşı olduğuna dikkat çekti.

Times, kendilerine konuşan AK Partili kaynakların, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yazın erken seçime gidilmesi için bastırdığını söylediğini de aktardı. Buna göre, Erdoğan’ın en az 367 milletvekili çıkarılması ve anayasanın referanduma gidilmeden değiştirilmesi için çabaladığına da haberde yer verildi.

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ