Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

Erdoğan: Yenilenme Şahsi Tercihim Değil

Erdoğan: Yenilenme Şahsi Tercihim Değil
  • 07 Ekim 2017 - 11:29
  • 404 kez okundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yenilenme şahsi tercihim değildir. Bu yenilenme sürecini kendi irademizle gerçekleştirmek mecburiyetindeyiz. Eğer biz bunu kendimiz yapmazsak sandıkta milletimiz yapar.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Afyonkarahisar’daki kampında konuştu. Erdoğan, “yenilenme şahsi tercihim değil” dedi. Erdoğan, ‘tek millet demek milliyetçilikse evet milliyetçiyiz, tek bayrak demek milliyetçilikse evet milliyetçiyiz, tek devlet demek milliyetçilikse evet milliyetçiyiz, tek vatan demek milliyetçilikse evet milliyetçiyiz’ diyerek bu nedenle kendilerini eleştiren köşe yazarları olduğunu söyledi. Erdoğan, “bu bizim Rabia’mız” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

YENİLENMEZSEK MİLLET YENİLER: Bir süredir teşkilatlarımızda yenilenme olduğunu söyledim söylüyorum. Belediyelerde benzer hazırlıklar atmanın hazırlıkları içindeyiz. Bu benim şahsi tercihim değildir. Bu yenilenme sürecini kendi irademizle gerçekleştirmek mecburiyetindeyiz. Eğer biz bunu kendimiz yapmazsak sandıkta milletimiz yapar. Ona fırsat vermeden kendimiz çözmemiz gerek.

7 HAZİRAN’DA NET MESAJ VERDİ: Milletimiz bize en barizi 7 Haziran olmak üzere bu yönde çok net mesajlar verdi. Ziyaret ettiğim tüm illerde yaptığımız temaslarda bu gerçekliği tüm çıplaklığıyla görüyoruz. Altını çiziyorum milletle zıtlaşma olmaz hele hele milletle kavga hiç olmaz. Biz hayatımızı milletimizin bize olan desteğine borçluyuz. O gece milletimizin o desteği olmamış olsaydı biz bugün yoktuk. Menderes idam edildiği zaman arkadaşlarıyla sokaklara kimse dökülmedi sadece izlediler. Biz bu ülkede aynı yanlışlara düşemeyiz.

YENİLENME TASFİYE DEĞİL: Yenilenme demek asla kadroları tamamen tasfiye etmek demek değildir. Daha büyük hedeflerdir. Bu kavramlar bizim için 15 yıllık tecrübelerimizden aldığımız güçle geleceğe hazırlanma iradesini ortaya koymak demektir. Bunun için belediye başkanlarımızın bir kısmının dinlenmesi veya başka görevlerde olması gerekiyorsa elbette karşılıklı mutabakatla gereğini yapacağız kimsenin alınmaması gerekir. AK Parti’yi ve Türkiye’yi böyle bir çıkmazın içine sürüklemeye kimsenin hakkı yoktur.(DUVAR)

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ