Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,84 / Satış: 3,85
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,52

Erdoğan’dan Ala’nın İstifasına İlişkin İlk Açıklama

Erdoğan’dan Ala’nın İstifasına İlişkin İlk Açıklama
  • 02 Eylül 2016 - 02:17
  • 1.996 kez okundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çin’de gerçekleştirilecek olan G-20 zirvesi öncesi Esenboğa Havalimanı’ndan basın mensuplarına bir açıklama yaptı. Erdoğan, Efkan Ala’nın istifasına ilişkin de ilk kez değerlendirmede bulundu.

 

Bir hükümette zaman zaman bu tür değişiklikler olabilir. Sayın başbakan kendi arkadaşlarıyla ve benle yaptığı istişare sonucu, İçişleri Bakanı Efkan Ala da kendi istifasını sunmuştur. Bu süreç içerisinde ne benim ne de sayın başbakanımızın olumsuz bir şey söylemek haddimize değildir.

Bu süreç içerisinde performans kaybı da diyebilirsiniz, yorgunluk da diyebilirsiniz. Benzer şeyler olabilir fakat bana sayın başbakan tarafından iletilmiş değil.

KILIÇDAROĞLU’NUN ADLİ YIL AÇILIŞINA İLİŞKİN YORUMLARI

Çok ayıp, 7 Ağustos’u yaşamış olan bir genel başkanın yüz karası lafları çok ayıp ve çirkin. Ben bunu yakıştıramıyorum. Bu beyefendinin ifadeleri, kıymeti adliyesi olmayan ifadelerdir. 7 Ağustos’ta Yenikapı’ya gelmeyecekti. Arkadaşlarının bilbirmesiyle zorla geldi. Beştepe’ye geldi birliği beraberliği konuştuk herhalde dedik artık birlikte yürüyeceğiz. Külliye bir siyasi merkez değil, burası karanlık bir yer değil, burası milletin evidir. Bütün siyasi partiler gelip burada toplantılarını yapabilirler.

Cumhurbaşkanı devletin başıdır, bunu bilmeyene ne yapacağız. Beyefendi görmek istediğini görüyor, bilmek istediğini biliyor. Teesüf ediyorum.

Sözcü

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ