Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,67 / Satış: 3,69
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,33

Erdoğan’dan Ermeni Mesajı

Erdoğan’dan Ermeni Mesajı
  • 24 Nisan 2017 - 15:10
  • 406 kez okundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ermeni mesajı: Ortak bir tarihi paylaştık, Birinci Dünya Savaşı’ndaki olaylara ‘ortak acı’ olarak bakıyoruz.

Kalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dünyanın her yerindeki Ermenilerle iyi ilişkiler yürütülmesini istediğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ermeni patrikhanesine bir mesaj göndererek 24 Nisan 1915’in yıldönümünde ‘ortak tarih, ortak acı’ vurgusu yaptı. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın açıkladığı mesajda Erdoğan ‘dünyanın her yerinde Ermenilerle iyi ilişkiler kurmak istediklerini’ belirtti.
Kalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ermeni cemaati ile hep iyi ilişkiler sürdürmek üzere gayret gösterdiğini belirterek, bu yıl da aynı tutumun devam ettiğini söyledi.

İbrahim Kalın ayrıca AB-Türkiye arasında iyi ilişkiler olmasını istediklerini ancak Avrupalıların ‘daha yapıcı’ bir tutum içine girmeleri ve üzerlerine düşen görevi yerine getirmeleri gerektiğini belirtti. Avrupa Komisyonu’nda yarın alınacak kararla Türkiye’nin statüsünün düşürülmesi söz konusu olursa ne yapılacağına dair bir soruya da yanıt veren Kalın, “Referandumu gelsinler izlesinler dedik ancak bazı gözlemcilerin PKK’ya destekçi olduğu artık herkesin malumu. Dolayısıyla adil bir rapor hazırlamalarını beklemiyoruz. AKPM kendisini bu konuda sigaya çekmesi gerekiyor. Türkiye’nin yeniden denetime alınması ise tamamen siyasi bir operasyondur. Umarız böyle bir karar söz konusu olmaz” dedi.

DUVAR

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ