Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

Erdoğan’dan Kürdistan Bölgesel Yönetimi’ne: Kerkük’ün Tarihinde Siz Yoksunuz

Erdoğan’dan Kürdistan Bölgesel Yönetimi’ne: Kerkük’ün Tarihinde Siz Yoksunuz
  • 30 Eylül 2017 - 14:44
  • 872 kez okundu

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, Erzurum’daki İl Danışma Toplantısı’nda konuşuyor. 

 

Erdoğan, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Fuar Alanı ile MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin açılış törenine katılmak üzere Erzurum’a geldi. Havalimanında protokol tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yoğun güvenlik önlemleri altında buradan otobüsle İl Danışma Toplantısına katılmak üzere Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezine hareket etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Erzurum’da yaptığı konuşmada, “Erzurum, bölgenin en önemli cazibe merkezi. Erzurum’a fuar alanı ve AVM yatırımlarıyla şehre dışarıdan gelenlerin beklentilerini ve şehirde yaşayanların ihtiyaçlarını karşılayacağız” dedi.

Erzurum’un tarih boyunca ya kurucu olmuş ya da kuruluşların öncülüğünü yapmış bir şehir olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bundan 100 yıl önce Erzurum’dan yükselen bir ses tüm milletimize ümit vermiştir. Erzurum Kongresi’nde bir araya gelen delegeler yayınladıkları bildiride Milli sınırlar içinde vatan bütündür parçalanamaz diye haykırdılar” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının satır başları şöyle:

“Biz 80 milyon tek milletiz. Bizi bölemeyecekler, parçalayamayacaklar. Bu mücadeleye dört elle sarılacağız. Tendürek’te, Gabar’da, Cudi’de, Kandil’de nerede varsa hepsi evelaallah güvenlik güçlerimiz onları yer ile yeksan ediyor. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.. Şimdi yeni ve diğerlerinden çok farklı bir mücadeleye hazırlanıyoruz. Bedel ödüyorlar ve ödemeye de devam edecekler. TEk terörist kalmayıncaya kadar mücadele devam edecek. Benim milletimin huzurunu kaçırmaya kimsenin hakkı yoktur.

Maalesef ülkemizde, ‘AK Parti ve Tayyip Erdoğan kaybetsin de gerekiyorsa Türkiye batsın’ gibi hastalıklı bir zihniyetin içinde olanlar da var. Bunların belki sayıları azdır ama etrafa yaydıkları cüruf, sebep oldukları kötü koku çok fazladır.

Bizim devlet ve millet geleneğimizde zor duruma düşene tekme vurma alışkanlığımız yoktur. Ama vurdular. Geçmişte yaptıklarımızdan pişman değiliz. Ama IKBY ülkemize rağmen bir adım atmıştır. Bunun da bedelini ödeyecektir. ”

Erdoğan, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kerkük’ün tarihinde siz yoksunuz” ifadesini kullandı.

T24

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ