Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,83 / Satış: 3,85
€ EURO → Alış: 4,53 / Satış: 4,55

Erdoğan’dan NATO Krizi ve Rojava(Afrin) Açıklaması

Erdoğan’dan NATO Krizi ve Rojava(Afrin) Açıklaması
  • 18 Kasım 2017 - 18:00
  • 758 kez okundu

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize’de partisinin il kongresinde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO krizi için “Bazı yanlışlar vardır ki bunları aptallar değil ancak alçaklar yapar” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Rize 6. Olağan İl Kongresi için geldiği Rize Kapalı Spor Salonu’da konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Norveç’teki NATO tatbikatında düşman tablosunda Atatürk ve kendisinin isminin yer almasına değindi. Erdoğan “Norveç’teki NATOtatbikatında sergilenen terbiyesizliği takip ettiniz. Bazı yanlışları aptallar değil ancak alçaklar yapar” yorumunda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Norveç’teki NATO tatbikatında düşman tablosunda Atatürk ve kendisinin isminin yer alması nedeniyle 40 askeri geri çektiklerini açıklamıştı.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şu şekilde;

NATO SKANDALINI APTALLAR DEĞİL ALÇAKLAR YAPAR: Hem içeriden hem de dışarıdan saldırılara maruz kalıyoruz. Bu saldırılar şahsımıza ve partimize değil, ülkemizedir, milletimizedir. Tüm saldırılara merhum Mehmet Akif’in ifadelerindeki ruhla karşı koyuyoruz: Bu yol hak yoludur, dönme bilmeyiz, yürürüz. Daha dün Norveç’teki NATO tatbikatında sergilenen terbiyesizliği takip ettiniz. Bazı yanlışları aptallar değil ancak alçaklar yapar. Bu da öyle bir hadisedir. Bu terbiyesizliği NATO içinde varlığını bir süredir takip ettiğimiz çarpık bir bakışın dışa vurumu olarak anlıyoruz.”

AFRİN’DE AYNI ADIMLARI ATACAĞIZ: Fırat Kalkanı Harekatı ile zaten her şey görüldü. Bundan sonraki süreçte de şimdi İdlib’de aynı adımları atıyoruz. Afrin’de aynı adımları atacağız. Kim ki bize en ufak bir tacizde, tehditte bulunur, bunun hesabını sorarız. Biz 911 kilometre sınırımız olan bir ülkeden bu tehdidi alacak, sessiz kalacağız, 12 bin kilometreden buraya birileri gelip buraya müdahale edebilecek. Bu nasıl iş? Bizim yaptığımızdan daha doğal, daha tabii ne olabilir?

NATO’NUN GÜVENİRLİĞİ SORGULANIYOR: Suriye’den ülkemize yönelik tehditlerin zirveye çıktığı bir dönemde füze savunma sistemlerini geri çekerek Türkiye’ye yönelik bir saldırı durumunda harekete geçilmeyebileceği intibasını veren NATO’nun güvenirliği, tüm üye ülkeler nezdinde sorgulanır hale gelmiştir. Biz kendi güvenliğimizi sağlamak için Rusya’dan S400 hava savunma sistemleri almaya kalktığımızda, ittifakın önde gelen kimi ülkeleri tarafından ortaya konan tepki de bu çarpıklığı teyit eder mahiyettedir.(DUVAR )

 

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ