Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,88 / Satış: 3,89
€ EURO → Alış: 4,57 / Satış: 4,59

Erdoğan’dan Telafer Açıklaması

Erdoğan’dan Telafer Açıklaması
  • 29 Ekim 2016 - 22:08
  • 1.245 kez okundu
Tayyip Erdoğan, “Telafer ve Sincar bizim için hassas hedefler. Haşdi Şabi, Musul’un 80 kilometre kuzeyinde. Haşdi Şabi, terör estirirse tepkimiz farklı olur” açıklamasında bulundu.
Haşdi Şabi’nin Telafer operasyonunun başlatıldığına dair açıklamasının gerçeği yansıtmadığını savunan Cumhurbaşkanı, “Konuyla ilgili olarak da ben yetkili arkadaşlarımla da görüştüm. Bizim içeriden aldığımız şu an bilgilerin bunu doğrulamadığını görüyoruz. Şu anda böyle bir şey söz konusu değil” dedi.

Türkiye’nin IŞİD karşıtı operasyonda yer almasını istemediği Şii örgütün Musul’un 80 kilometre güneyinde olduğunu olduğunu ifade eden Erdoğan, “Biraz daha şartlar değişmiş olabilir ya daha onlar püskürtülmüş olabilir veya ilerlemiş olsalar bile onu ancak belki şimdi alabilirim ama ciddi bir mesafe alacaklarını zannetmiyorum” diye konuştu. Telafer’in Türkiye için ‘hassas bir konu’ olduğunu söyleyen Erdoğan, şöyle devam etti: “Telafer’de bir defa biz bu işe kesinlikle sıcak bakmayız. Sincar’da kesinlikle sıcak bakmayız. Bunu zaten bütün yetkililere çok açık net söyledim. Dedim ki Telafer tamamen Türkmen ili, ilçesi. Bunun yarısı Şia yarısı Sünni. Biz tabii değerlendirmeyi Şia, Sünni üzerinden değil aslında gönlümüzün arzusu bunu tamamen Müslüman olarak bakıyoruz. Fakat Haşdi Şabi burada eğer böyle bir terör estirirse kesinlikle buna olan cevabımız bizim farklı olur.”

sputnik

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ