Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,70 / Satış: 3,71
€ EURO → Alış: 4,34 / Satış: 4,36

Erdoğan’ın Başdanışmanı Çevik, Talabani’yi Ziyaret Etti

Erdoğan’ın Başdanışmanı Çevik, Talabani’yi Ziyaret Etti
  • 12 Nisan 2017 - 19:09
  • 568 kez okundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başdanışmanı Çevik ve beraberindeki heyet, Eski Irak Cumhurbaşkanı ve Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Genel Sekreteri Celal Talabani’yi ziyaret ederek Erdoğan’ın mesajını iletti.

Kürdistan Yurtseverler Birliği’nin (KYB) resmi internet sitesi Pukmedia’da yayımlanan habere göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanı İlnur Çevik ve beraberindeki heyet, sağlık sorunları yaşayan Celal Talabani’yi Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin (IKBY) Süleymaniye kentindeki konutunda ziyaret etti.‘TALABANİ’NİN YOKLUĞU HİSSEDİLMEKTEDİR’

Haberde Çevik’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Talabani’ye sevgi ve selamlarının iletilmesinin yanında, en kısa zamanda sağlığına kavuşması dileklerini ulaştırdığı belirtildi. Çevik, “Bölgede barış ve istikrarlı havanın oluşturulması konusunda rolü olan Celal Talabani’den büyük bir tecrübe kazandım. Irak ve Türkiye’nin sağlam ilişkiler kurması hususunda önemli adımlar attı. Bu yüzden Sayın Talabani’nin yokluğu hissedilmektedir” şeklinde konuştu.

ZİYARET, BAYRAK KRİZİNİN ARDINDAN GELDİ

Heyetin Talabani’yi ziyaretinin, Kerkük’te yaşanan bayrak krizinden sonra gelmesi dikkati çekti. Kerkük İl Meclisi, 28 Mart tarihindeki oturumda tek taraflı bir karar alarak IKBY bayrağının kamu binalarında asılmasına onay vermişti. Irak Meclisi de, 1 Nisan tarihindeki bayrak krizi meselesine ilişkin düzenlediği oturumda Kerkük İl Meclisi’nin tek taraflı kararı onaylamadıklarını bildirmişti.

sputniknews

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ