Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,70 / Satış: 3,71
€ EURO → Alış: 4,34 / Satış: 4,36

Erdoğan’ın CHP’nin Yürüyüşüne Tepkisi Manşetlerde

Erdoğan’ın CHP’nin Yürüyüşüne Tepkisi Manşetlerde
  • 18 Haziran 2017 - 11:21
  • 284 kez okundu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın medya yöneticilerini davet ettiği iftar yemeğinde yaptığı açıklamalar ve CHP’nin Ankara’dan İstanbul’a yaptığı protesto yürüyüşü hakkında söyledikleri yer aldı.

 

Bazı gazeteler özel haberlerini manşetine çekerken bazı gazetelerin manşetinde ise FETÖ ile ilgili haberler yer aldı. Gazetelerin ilk sayfalarında yer bulan bir diğer konu ise babalar günü oldu.

Günün manşetleri şöyle:

HABERTÜRK: ’15 TEMMUZDAN NE FARKINIZ VAR’

Erdoğan medya kurumlarının sahipleri ve yöneticileri ile biraraya geldi. CHP’nin yürüyüşü ile ilgiili ilk kez konuştu: “Haksızlık varsa yeri Meclis’tir.  Ülkeyi karıştırmanın hiçbir anlamı yoktur. Sizin gibi 15 Temmuz’da bunu yapanlar oldu. Onlardan ne farkınız var”

“Kalkıp TEM’i veya E-5’i de işgal ederiz” filan diyecek olursanız o zaman durum aynı 15 Temmuz’a dönüşür ki ona da tabii müsaade etmek gibi bir lüksümüz asla yok. Zaten yapılan iş şu an hukuki değildir, onu da söyleyeyim. Bunu yasal yollardan, böyle bir adımı atmak suretiyle gidişiniz şu andaki hükümetimizin bir inceliğidir, daha da ileri gidiyorum, bir lütfudur.”

YENİ ŞAFAK: YARGI SENİ DE ÇAĞIRIR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’dan İstanbul’a yürüyüş başlatan CHP lideri Kılıçdaroğlu’na provokasyon uyarısı yaptı. Halkı sokağa çağırmanın ve yargıyı baskı altına almanın Anayasa suçu olduğunu hatırlatan Erdoğan, “Unutmayın ki 138. madde A’dan Z’ye herkes için çalışır ve yargı yarın sizi de davet ederse şaşırmayın” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Grand Tarabya Otel’de düzenlenen Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Genel Kuruluna katıldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan İstanbul’a yürüyüşünü değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “138. madde sadece siyasetçiler için çalışmaz. A’dan Z’ye herkes için çalışır. Eğer yargı yarın sizi de davet ederse şaşırmayın” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan özetle şunları söyledi: “Bakıyorsunuz bir taraftan ‘Bizim hukuka saygımız var’, bir taraftan ‘Biz anayasa devletiyiz’, ‘Anayasamız var’ ama diğer taraftan da Anayasa’nın hükümlerini ayak altına alacak şekilde vatandaşları sokağa dökmek, sokağa çağırmak hiçbir zaman ne kendilerinin yararınadır ne de ülkenin yararınadır.

HÜRRİYET: DUBLR OYUNU PATRONU YAKTI

Altınbaş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sofu Altınbaş, 2015’te 53 yaşındayken holdinginin etkin olduğu KKTC’de hukuk fakültesinden mezun oldu. Avukat olmak için staj yapması gerekirken, stajda yerine ‘dublör’ kullanınca İstanbul Barosu’ndan kırmızı kart gördü.

Yoğunluk nedeniyle eğitimini yarım bırakan Sofu bey, 48 yaşında yeniden eğitim hayatına dönmüş, KKTC’deki Yakındoğu Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girmişti. 2015’te 53 yaşında mezun olan Altınbaş, kızı Fatma Altınbaş ile aynı gün diploma almıştı.

Ancak Sofu Altınbaş baronun düzenlediği staj ve kurgusal dava çalışmasına kendi yerine bir başkasını gönderdi. Altınbaş’ın dublörü baronun belirlediği ekip arkadaşları

tarafından sosyal medya sayesinde yakalanınca stajı iptal edildi.

MİLLİYET: YASTIKALTI PİYASAYA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin tüm kumpaslara rağmen büyümeye devam ettiğini belirterek, “Kayıt dışı, yastıkaltı bunların hepsini özellikle hayata ve piyasaya sokmanın millî bir davranış olarak gayreti içerisinde olmalıyız” dedi.

Erdoğan işsizlikte tek haneli rakamların görüleceğinden emin olduğunu belirtti, diğer götergelerinde hızlı toparlanmaya işaret ettiğini dile getirdi. Ekonomiyi destekleyici tedbirler almaya devam edeceklerini söyleyen Erdoğan, “14 yılda 3 kat büyüttüğümüz ülkemizi daha fazla büyütmek bizim elimizdedir.”

STAR: FETÖ KİLİSESİ

İslamiyet’i kendi sapık görüşlerine göre tahrif eden FETÖ’cüler, Almanya’da bir kilisede açtıkları sözde ‘liberal cami’de “Müslümanlığın yeniden tanımlanacağı” safsatasını vaaz etti!

Fetullahçı Terör Örgütü’nün Almanya sözcülüğünü yapan Ercan Karakoyun’un başkanı olduğu ‘Dinlerarası Diyalog Vakfı’, bir yandan Türkiye’nin atadığı Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı imamları hedef gösterirken, diğer yandan ‘dinden çıkma’ anlamına gelecek bir uygulamanın kapısını açtı. Berlin’deki

Evanjelik St Johannis Kilisesi’nin tiyatro sahnesini sözde camiye çevirerek, adını ‘İbn-i Rüşd-Goethe Camii’ koyan vakıf, İslami kuralları hedef alan ‹başörtüsüz kadın imam, kadın-erkek birlikte namaz› provokasyonu başlattı.  Teröristbaşı Fetullah Gülen’e ‘minnettar’ olduğunu’ söyleyerek, FETÖ’den ödül olan Seyran Ateş de vakıf tarafından sözde camiye kadın imam olarak atandı. FETÖ icazetli Seyran Ateş, hutbe verdi, başka bir kadın ise ezan okudu. İslamiyeti kendi sapık görüşlerine göre tahrif eden FETÖ’cüler, sözde ‘liberal cami’deki vaazda  ‘Müslümanlığın yeniden tanımlanacağı” safsatasını anlattı.

CUMHURİYET: HERKES İÇİN ADALET

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü’nün büyük bir azim ve kararlıkla sürdüğünü belirterek, iktidardan gelen eleştirilere dikat çekti. Kılıçdaroğlu, “Eğer bizim yürüyüşümüz onları rahatsız ediyorsa, bu da bizim amacımıza hizmet ediyor. En azından amacımızı gerçekleştirmek için, umarım duyarsız vicdanlar duyarlı hale gelir” dedi.

 

Kılıçdaroğlu, Ankara’dan İstanbul’a başlattığı büyük Adalet Yürüyüşü’nün üçüncü günü için Kazan ilçesine 2 kilometre kala kurulan kamp yerinden, dün sabah ayrıldı. Kılıçdaroğlu, 3. güne başlamadan önce eşi Selvi Kılıçdaroğlu, oğlu Kerem Kılıçdaroğlu ve gelini Mine Alşan ile birlikte basının karşısına çıktı. Büyük bir azim ve kararlılıkla adalet için yürüdüklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, iktidardan gelen eleştiriler için “Değişik kesimlerden özellikle iktidar kanadından eleştirileri de saygıyla karşılıyoruz. Eğer bizim yürüyüşümüz onları rahatsız ediyorsa bu da bizim amacımıza hizmet ediyor. En azından amacımızı gerçekleştirmek için umarım duyarsız vicdanlar duyarlı hale gelir” dedi.

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ