Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,67 / Satış: 3,69
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,33

Erdoğan’ın Rahatsızlandığı Camide Neler Oldu?

Erdoğan’ın Rahatsızlandığı Camide Neler Oldu?
  • 27 Haziran 2017 - 12:00
  • 775 kez okundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bayram namazını kıldığı Mimar Sinan Camisi’nde rahatsızlandığı anda neler yaşandığını, Star Yazarı Ahmet Taşgetiren köşesinde anlattı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bayram namazını kılmak için gittiği Mimar Sinan Camisi’nde kısa süreli baygınlık geçirmesi üzerine bazı korumaların ağladığı, cemaatin de sürekli tekbir getirdiği belirtildi.
Erdoğan, cami çıkışında yaptığı açıklamada, “Bugün özellikle şekere dayalı bir tansiyon dengesizliği geçirdik. Hamdolsun kısa sürede toparlandı. Şu anda iyi bir konumdayım” demişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın rahatsızlandığı sırada camide olan Star gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren bugünkü “Yüreklerin ağza geldiği o anlar” başlıklı yazısında, şunları kaleme aldı:

“Bayram sabahı eşimle birlikte namazı Mimar Sinan Camiinde kılmak üzere yola çıktık. Yolda olağanüstü güvenlik tedbiri vardı. ‘Anlaşılan Cumhurbaşkanı Erdoğan da namazı orada kılacak’ diye düşündük. Cami çevresine vardığımızda yanılmadığımızı anladık. Cemaat bir tek kapıdan girmeye yönlendiriliyordu. Üç yerde arandıktan sonra cami çevresine vardık. Henüz dışardaydık, içerden cemaate yönelik ‘Herkes otursun’ çağrıları yapılıyor, sürekli tekbir getiriliyordu. Olağanüstü bir durum olduğu anlaşılıyordu.

İçeri girdik, caminin ortasında bulunan müezzin mahfilinin etrafında insanlar sırtları mahfile, yüzleri cemaate dönük ayakta duruyordu.

Bu arada İstanbul müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz Hoca’nın sesini duymaya başladık: ‘Sayın Cumhurbaşkanımıza Rabbimizin ‘Eş-Şafi’ ismi hürmetine şifalar dileyelim. Şifa ayetlerini okuyalım.’ Tekbir sesleri devam ediyordu. Müezzin mahfeli etrafında sıralanan korumaların gözlerinin yaşardığı görüldü. Anlaşılan sayın Cumhurbaşkanı camiye bizden önce gelmişti ve ortalıkta çok ciddi bir sağlık sorunu vardı. İşte o an, memleketin yüreğinin ağzına geldiği andı. Bayram günü, bayram namazı ve Türkiye’nin merkez insanı camide ciddi bir sağlık sorunu yaşıyor.

Namaza durmadan önce Cumhurbaşkanı’nın sağlığının iyi olduğu anonsları yapıldı…”

 

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ