Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,83 / Satış: 3,85
€ EURO → Alış: 4,53 / Satış: 4,55

Ertuğrul Özkök: Bağımsız Kürt Devletine Hazır Olun

Ertuğrul Özkök: Bağımsız Kürt Devletine Hazır Olun
  • 31 Mayıs 2016 - 11:34
  • 1.459 kez okundu

Ertuğrul Özkök, Cannes Film Festivali’ndeki bir belgesel üzerinden bağımsız Kürt devletine hazır olun yorumunda bulundu.

Hürriyet Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, bugünkü “MİT, Fransız felsefecinin bu beş tweet’ini biliyor mu?” başlıklı yazısında bağımsız Kürt devletinin izlerinin Cannes Film Festivali sırasında Bernard Henri Levy’nin attığı tweet’lerde olduğunu öne sürdü.

Özkök, Levy’nin ‘Peshmerga’ isimli belgeselinin, başlamasından 5 gün sonra festivale dahil edilmesine dair “Katılacak filmlerin aylar öncesinden belli olduğu bir festivalde, bir felsefecinin yaptığı Kürt filmi, apar topar niye resmi gösterim listesine alınır?” diye sordu.

Özkök, soykırım anıtlarının mimarı olan Daniel Libeskind’in Hewler’de bir Kürt müzesi yapılacağını açıklaması ve Levy’nin belgeselinin Cannes’da gösterilmesini “Ey Türkiye’nin Ortadoğu’da her gün hezimete uğramaktan bıkmayan kırmızı çizgi bağımlıları… En geç 2 yıl içinde bağımsız bir Kürt devletine hazır olun…” dedi.

 

Fransız felsefeci Bernard Henri Levy, 16 Mayıs günü şöyle  bir tweet attı…

 Birinci Tweet: “Cannes Festivali’nde sürpriz: Komite, Bernard Henri Levy’nin ‘Peşmerge’ filmini festivale kabul etti…”

Biraz sonra ikincisi geldi:

 İkinci Tweet: “Bu film sayesinde peşmergelere söz hakkı tanıdığı için komiteye teşekkürler…”

Tarih 16 Mayıs…Festival başlayalı 5 gün olmuş. Altı gün sonra da bitecek. Katılacak filmlerin aylar öncesinden belli olduğu bir festivalde, bir felsefecinin yaptığı Kürt filmi, apar topar niye resmi gösterim listesine alınır? Devamı geliyor…

Üçüncü Tweet: Aynı Bernard Henri Levy, 21 Mayıs günü attığı tweet’te de “Terörizme karşı gerçek cephe” diyerek Kuzey Irak’ta(Güney Kürdistan) Peşmergelerle çekilmiş bir fotoğrafını koyuyor. Aynı gün çok daha çarpıcı bir tweet gelecektir:

 Dördüncü Tweet: “Barbarlara karşı bizim için savaşan Kürt erkek ve kadınları ile ön cephede..”

23 Mayıs günü ise en ilginç tweet ve fotoğraf gelecektir:

Beşinci Tweet: “Festivale katılan Kürt heyeti Elysee’de…”Elysee Sarayı’ndaki masanın bir tarafında Fransa Cumhurbaşkanı Hollande oturmaktadır. Karşıdaki Kürt delegasyonu… Ve içlerinde askeri üniformalı iki Kürt (Peşmerge Komutanları) vardır…

 

 

NerinaAzad

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ