Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,86 / Satış: 3,87
€ EURO → Alış: 4,55 / Satış: 4,57

Eş Başkan A.Kadir Çalışkan Saray İlçesinin Sorunları İçin TBMM’de

Eş Başkan A.Kadir Çalışkan Saray İlçesinin Sorunları İçin TBMM’de
  • 20 Ocak 2017 - 22:06
  • 950 kez okundu

Saray’ın en büyük eksikliklerinden birisi olan Devlet Hastanesi için Saray Belediyesi Eş başkanı A.Kadir Çalışkan TBMM’de milletvekilleriyle görüştü.

SARAY – Van ilinin sınır ilçesi olan ve transit geçiş güzergahında bulunan Saray ilçesinde birinci basamak resmi sağlık kuruluşunun bulunmaması nedeniyle Saray Belediyesine halkın yoğun talep ve şikayetleri üzerine Eş başkan A.Kadir Çalışkan daha önce ilçe de tam teşekküllü bir Devlet Hastanesinin yapılması konusunda çeşitli girişimlerde bulunmuştu. Gerekli merciler tarafından olumlu bir cevap verilmemesi üzerine sağlık bakanlığı tarafından cevaplanmak üzere HDP Van milletvekili Bedia Özgökçe de TBMM başkanlığına soru önergesi vermişti.Tüm bu girişimlere rağmen sorunun çözümü hususunda olumlu sonuç alınmaması üzerine Saray Belediyesi Eş başkanı A.Kadir Çalışkan bugün TBMM’de HDP parti Sözcüsü Ayhan Bilgen, HDP Van milletvekilleri Bedia Özgökçe ve Nadir Yıldırım ile Saray İlçesinin başta Devlet Hastanesi olmak üzere çeşitli sorunlarını görüştü.

Saray Belediyesi Eş başkanı A.Kadir Çalışkan: ”27 mahalle ve 3 mezralı 25 bin nüfuslu bir ilçe olan Saray aynı zamanda İran ile transit geçiş yolu güzergahında bulunan Kapıköy turistik sınır kapısının bulunduğu ilçedir. İlçenin en büyük sıkıntılarının başında ilçede bir sağlık kuruluşunun bulunmamasıdır. Daha önce ilçe halkı ve muhtarları ile sağlık alanında çekilen sorunları çeşitli mercilerde dile getirdik. İl Sağlık Müdürlüğünden gelen ekiple Hastane yeri bile belirlendi. 27 mahallenin muhtarları tarafından ilçede sağlık kuruluşu sıkıntısı olduğu gerekçesiyle imzalar toplanıldı. Belediye yönetimi olarak Hastanenin yapılması için birebir yetkili kurum ve kuruluşlar ile görüştük. Belediye yönetimi olarak hastane yeri bile belirledik İl Sağlık Müdürlüğünden gelen ekibe birebir yardımcı olduk. İlçenin en büyük sıkıntısı olan Devlet Hastanesinin yapılmaması konusunda herhangi bir olumsuz neden yoktur. İlçemizin ve halkımızın en büyük problemi ve en doğal hakkı olan sağlık hakkından mahrum edilmemesi için bir Devlet Hastanesinin bulunması şarttır ve biz sorunun biran önce çözüme kavuşması için takipteyiz.” şeklinde konuştu.

Çaldıran Ajans

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ