Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,84 / Satış: 3,85
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,52

Eş Başkan Çağan’ın Tutuklanması Kınadı

Eş Başkan Çağan’ın Tutuklanması Kınadı
  • 02 Mayıs 2016 - 13:37
  • 158 kez okundu

Mayıs ayı olağan toplantısını gerçekleştiren Erciş Belediye Meclisi, Belediye Eş başkanı Abdurrahman Çağan’ın tutuklanmasını kınadı.

 

Erciş Belediyesi eş başkanı Diba Keskin ve belediye meclis üyelerinden sonra geçtiğimiz hafta tutuklanan Erciş Belediyesi Eş başkanı Abdurrahman Çağan için tepkiler sürüyor.Bugün yapılan belediye Mayıs ayı olağan meclis toplantıların birinci oturumunda eş başkan Çağan’ın tutuklanması kınandı.Oturumun açılış konuşmasını yapan belediye eş başkan vekili Güler Avcı, devam eden tutuklamalara tepki göstererek halkın belediyesi üzerindeki söz konusu baskıları kabul etmediklerini ifade etti. Avcı ; ” Eş başkanımız Diba Keskin ile başlayıp belediye meclis üyesi arkadaşlarımızın tutuklanması ile devam eden belediye üzerindeki baskı ve tutuklamalar eş başkanımız Abdurrahman Çağan ‘ın tutuklanması ile devam etti.Halkın belediyesine olan bu yaklaşımı kabul etmiyoruz ve kınıyoruz” şeklinde konuştu. Eş başkan vekili Avcı,konuşmasının devamında eş başkanların ve diğer tutuklu yöneticilerin serbest kalmasını istediklerini belirtti.

‘1 Mayıs umut ve kardeşlikle anılsın”

Daha sonra 1 Mayıs İşçi Bayramı’na konuşan Avcı, 1 Mayıs’ın acılarla anıldığını söyleyerek bundan sonra umut ve kardeşlikle anılmasını istediklerini belirtmesi ardından konuşmasında işçi ve emekçilerle dayanışma mesajı verdi.

Yapılan konuşmaların ardından gündem dışı konular konuşularak belediye 2015 yılı kesin bütçe raporu okundu. Belediye meclisi , gündem maddelerine geçmeden önce görüşmelere bir sonraki oturumda devam etmek üzere görüşmelere ara verdi.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ