Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,83 / Satış: 3,84
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,52

Eyüp Burç: Kapatmalar Gelecek Daha Büyük Baskıların İşareti

Eyüp Burç: Kapatmalar Gelecek Daha Büyük Baskıların İşareti
  • 30 Eylül 2016 - 15:37
  • 454 kez okundu

Kapatma kararı verilen kanallar arasında bulunan İMC TV’nin Genel Koordinatörü Eyüp Burç, İMC TV hakkında verilen kararı “Mayası tutmuş bir kanalın karartılması Türkiye’nin geleceğinin karartılması anlamına geliyor” sözleri ile değerlendirdi. Burç, “İMC yeni bir mecra bulup halk ile buluşacaktır” dedi.

Kanun Hükmünde Kararname ile (KHK) kapatılma kararı verilen İMC TV’nin Genel Koordinatörü Eyüp Burç,  “Mayası tutmuş bir kanalın karartılması Türkiye’nin geleceğinin karartılması anlamına geliyor” dedi.

Eyüp Burç’un karar dair değerlendirmesi şöyle:

“Darbe, yeni bir darbenin ebesi oldu”

“Darbe girişimi ardından ortaya çıkan tabloya şöyle bir isim koymak mümkün; bu yeni bir darbenin ebesi oldu. Yaşanan darbe otoriter bir yapıyı inşa etti. Devleti ele geçirmek isteyen güçlerin çatışması sonucu oluşan darbe demokratik kamuoyuna yöneldiği. Bu darbe ile demokratik güçlerin sesi olan TV’lerin yayınları kapatılıyor.

“Bunlar MGK kararı”

“Demokratik kesimlerin sesini kesmek arkasından gelecek daha büyük baskıların işareti oluyor. Bu kararların hepsi devlet kararıdır. Darbeyi bir lütuf olarak karşılayan AKP’nin kararıdır. Dolayısıyla bu tür kararlar normal kararlar değil, MGK kararıdır. Alınan kararda MGK toplantısından bir gün önce alınmış karardır ve MGK toplantısı devam ettiği sırada da uygulamaya geçirildi.

“İkinci perde”

“Darbe girişiminin ortaya çıkardığı yönelimin ikinci perdesi başladı. Bir araya getirdiğimiz zaman bütün bunlar demokratik güçler olan Aleviler, Kürtler ve sol sosyalistlerin sesi duyuldukça otoriter sistemlerin uykusu bozuluyor. Bu şekilde değerlendirildiğinde ilk defa devlet kendi politikaları doğrultusunda doğru bir karar almış durumda.

“İMC yeni bir mecra bulup halk ile buluşacaktır”

“5 yıldır yayındayız,  Türkiye’nin ihtiyaçlarına cevap veriyoruz. Mayası tuttu. İMC’ye ihtiyaç olduğu ortaya çıktı. Mayası tutmuş bir kanalın karartılması Türkiye’nin geleceğinin karartılması anlamına geliyor. İMC’siz bir Türkiye perspektifi bize göre çok zor. İMC yeni bir mecra bulup halk ile buluşacaktır. Ya demokratik Türkiye’den vazgeçilecek ya da İMC başka bir etapta yayınına devam edecek. Bu bir gelenektir ve bu gelenek devam edecektir.”

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ