Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

Fatih Çiftçi Erciş Halkına Yeni Cezaevleri Vaadinde Bulundu!

Fatih Çiftçi Erciş Halkına Yeni Cezaevleri Vaadinde Bulundu!
  • 19 Haziran 2017 - 00:53
  • 1.587 kez okundu
Van’ın Erciş ilçesinde bulunan çeşitli STK’ları ziyaret eden Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftçi, ilçenin önemli sorunu olan Devlet Hastanesi sorunun çözümüne kaçamak cevaplar vererek, ilçe halkına yeni cezaevlerinin yapılacağı vaadinde bulundu.

Depremin ardından Erciş’te “Kentesel Dönüşüm” olacağı gerekçesi ile yapılanmasına izin verilmeyen ve  yaşanan bu durum karşında ilçe esnafın yaşadığı mağduriyete değinmeyen Çiftçi, “Bunların tamamı AK Parti hükümetimizin Erciş’e getirmiş olduğu hizmetlerdir. Bizler bu memleketin çocukları ve siyasetçileri olarak bunları takip ettik” dedi. Konuşmasının devamında, ”Burada HDP döneminde belediyenin değişikliğinden kaynaklı ciddi eksiklerimiz oldu. Şimdi inşallah hükümet olarak hizmetlerimizi artırarak devam edeceğiz. Buraya bir kayyum atandı. Buraya merkezi hükümet olarak her türlü destek verdik, vermeye de devam edeceğiz.”

4 bin 800 kişilik ceza evleri yapılacak

Bakan Yardımcısı Çiftci ilçede iki yeni cezaevi yapılacağı vaadinde bulundu.  Çiftçi, “Önümüzdeki günlerde iki cezaevi planımız var. Mevcut cezaevleri çok kötü. Çok sıkıntılı ve iyi değil. Gerek açık gerek kapalı bunlar içinde 4 artı 4, 800 kişilik cezaevi Haydarbey Mahallesi çıkışında yapılacaktır. Doğalgaz ihalesi 2018 yılı itibarıyla ilçede yapılacaktır. Arzumuz, Erciş’i geçmişte olduğu gibi, bundan sonraki süreçte de AK Parti’nin tüm hizmetlerinden hakkıyla faydalandırmaktır” dedi

Hastane sorununa kaçamak cevap

Erciş’te her defa bitirileceği vaadi verilen fakat bir türlü bitirilemeyen hastane bitimine Bakan Yardımcısı Çiftçi yine bilindik vaatte bulundu. Bakan Yardımcısı Çiftçi, hastane ile ilgili şu ifadelere dikkat çekti. “Devlet hastanesiyle ilgili birçok açıklamamız oldu. Sayın Başbakanımızla defalarca görüştük. Sağlık bakanımızla görüştük, sağlık bakanımız en son çıkıp kamuoyundan özür diledi. Ramazan ayının öncesinde Tekrar TOKİ Başkanıyla oturduk. Gerek kentsel dönüşümü ve diğer etaplarını, Erciş Devlet Hastanesinin konuştuk. Orada konuştuğumuz gibi Erciş’e bir heyet gönderdik. Onların bize verdiği tarih Ağustos ayı itibarıyla tamamen bitirip burayı hizmete açacakları yönündedir. Sağlık Bakanlığına teslim edileceği yönündedir, bizde bunun birebir takipçi olacağız inşallah” şeklinde konuştu.

Kaynak: ercishaberi.net

 

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ