Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

Figen Yüksekdağ’ı Bin Avukat Savunacak

Figen Yüksekdağ’ı Bin Avukat Savunacak
  • 02 Temmuz 2017 - 11:41
  • 2.879 kez okundu

HDP, 8 aydır tutuklu bulunduğu dosyadan, 4 Temmuz Salı günü ilk kez mahkemeye çıkacak olan Figen Yüksekdağ için 1000 (bin) avukatla savunma yapmaya hazırlanıyor.

ANKARA – HDP Eş Genel Başkanı iken 4 Kasım 2016 tarihinde gözaltına alınarak tutuklanan Figen Yüksekdağ, tutuklu bulunduğu dosyadan, tam 244 gün sonra mahkemeye çıkacak. 4 Temmuz Salı günü görülecek bu duruşma için HDP’nin Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonu özel bir çalışma yürütüyor. Parti 1000(bin) avukatla Yüksekdağ’ı savunmaya hazırlanıyor.

ÖNCE AYM SONRA ADLİYE

“Bin avukat savunuyor” hedefiyle yola çıkan HDP, 4 Temmuz Salı günü saat 14.00’te Ankara 16’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek duruşma öncesi Anayasa Mahkemesi önünde basın açıklaması yapacak.

Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonu’ndan Sorumlu MYK üyesi, Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran savunmaya ilişkin, vekâlet çalışmalarının devam ettiğini söyledi ve ekledi: “Eş genel başkanlarımız bir gece yarısı operasyonuyla alelacele tutuklandılar. Figen Yüksekdağ 244 gün sonra gözaltına alındığı ve tutuklandığı dosyadan mahkemeye çıkacak.

Selahattin Demirtaş’ınki ise muhtemelen daha ileri bir tarihe ertelenecek. Olmayan bir dosyayı yaratma çabası içindeler. Konuşmalardan oluşturulan içi boş suç dosyaları var. Bunlar yargının AKP-MHP ittifakının elinde olduğunun kanıtı.

Salı günü duruşma öncesi bir grup avukatla birlikte Anayasa Mahkemesi önünde bir açıklama yaparak bu hukuksuzluğu kamuoyuna bir kez daha anlatacağız.”

Özlem Akarsu Çelik – gazeteduvar

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ