Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,95 / Satış: 3,97
€ EURO → Alış: 4,63 / Satış: 4,65

Fransa’da Olağanüstü Hal 3 Ay Uzatılacak

Fransa’da Olağanüstü Hal 3 Ay Uzatılacak
  • 15 Temmuz 2016 - 09:53
  • 332 kez okundu
Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Nice’te Fransız İhtilali’nin ilk kıvılcımı sayılan Bastille Günü kutlamaları sırasında yapılan ve en az 80 kişinin hayatını kaybettiği saldırıdan sonra olağanüstü hâlin 3 ay daha devam edeceğini duyurdu.

Avignon’daki tatilini keserek Paris’e dönen Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ise İçişleri Bakanlığı’ndaki Kriz Merkezi’nde düzenlenen toplantı sonrası televizyondan ulusa seslendi.

François Hollande, 13 Kasım’da düzenlenen ve 130 kişinin öldüğü Paris saldırıları sonrası ilan edilen ve 26 Temmuz’a kadar uzatılan olağanüstü halin, 3 ay daha uzatılacağını duyurdu. Hollande, bu yöndeki yasa tasarısının önümüzdeki hafta Fransa Parlamentosu’na gönderileceğini söyledi.

“10 bin askerle operasyonların devam edeceğini” duyuran Hollende’ın açıklamaları şöyle:

“Bu bayram özgürlük bayramı ve bu saldırıların hedefinde bu vardı. Yaralananlara yardım için her türlü imkan seferber edilmiştir. Aldığımız önlemleri daha da artıracağız. Bakanlarımızla yeni önlemler aldık. Operasyonlar 10 bin askerle devam edecek.

”Olağanüstü hal 3 ay daha uzatıldı.Irak ve Suriye’de bize saldıranlara saldırmaya devam edeceğiz. Ulusl güvenlik toplantısında yeni önlemler alacağız.”

Fransa Cumhurbaşkanı, bugün Paris’te başkanlık edeceği güvenlik zirvesinin ardından Başbakanı Manuel Valls ile birlikte Nice’e gidecek.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ