Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,86 / Satış: 3,87
€ EURO → Alış: 4,55 / Satış: 4,57

Geçmişin Domuz Bağcıları AKP’nin Provokatörlüğüne Yeniden Soyunurken

Azadi BAİZAĞA
Azadi BAİZAĞA
 • 12 Mart 2016 - 00:51
 • 2.115 kez okundu

Birkaç gündür soysal medyada Özgür Gündem tarafından yayınlanan karikatürü tüm cehaleti ile eski karanlık yüzünü gösteren ve statüko ile hareket eden domuz bağcı ve IŞİD zihniyetli karanlık zihniyet provokatörlükte sınır tanımıyor.

Bu karanlık zihniyet 90’lı yıllarda Kemalist devlet ile sırt sırta vererek oluşturduğu mezar evlerinde işlediği katliam ve infazlarına ortak olmak istemeyen muhafazakarları ve yurtsever gençleri satır ve domuz bağları ile devletin bilgisi dahilinde katlederek statükocuya karşı görevini en iyi biçimde icra ediyordu.

Bu karanlık zihniyet bugün de Kemalist rejimden devr aldığı devleti yönetmeye başlayan Türk-İslamcı(AKP) iktidarın hizmetine girerek efendisine en iyi şekilde hizmet etme yarışına girdi. Kürtlerin yaşadığı şehirlerde hendek ve çukurları  bahane ederek operasyon düzenleyen Türk-İslamcı(AKP) iktidar  PÖH ve JÖH’ün öncülüğünde şehirleri top ve tank ile yerle bir ederken sesini çıkarmayan insanlıktan nasibini almamış IŞİD müsveddesi satırcı ve domuz bağcı karanlık zihniyet devlet için halkına ihanette sınır tanımıyor. Kürt şehirlerinde camiler ibadethaneler, tank ve top ile dövülürken düşüncesi ne olursa olsun insanlar en gayri insani bir şekilde yaralı olmasına rağmen mehter marşı eşliğinde yakılarak öldürülürken ses çıkarmayan bu güruh peygamberi en son savunacak zihniyettir. ‘Peygamber Sevdalıları’ adı altında Türk-İslamcıların provokatörlüğünü yapan bu güruh zerre kadar özgürlük peygamberinin hayatını kavramayarak ümmetçi(Türk-İslamcı) kafa ile ümmetin yetimi olan Kürtlere her alanda ihanet etmeye devam etmektedir. Statükonun savaş yakıtı olan bu güruhun taktığı ve istismar ettiği İslam maskesi 90’lı yıllardan beri Kürt halkının gözünde düşmüştür.

Yukarıda da belirttiğim gibi Özgür Gündem tarafından yayınlan karikatürü tüm cehaleti ile yanlış yorumlayarak AKP’nin trollerine ve medyasına meze olması için Kürt illerinde provokatörlük için devreye girdi. Karikatürü çizen Halil İncesu AKP’nin tetikçileri tarafından provoke edilen Karikatürü için bir açıklamada bulundu. Açıklamasında “Sosyal medyada saldırılara hedef olan bu karikatürümün mesajı şudur: “Hz Muhammed ‘cennet anaların ayakları altındadır’ sözünün gereğini yerine getirelim kadınları sevelim sayalım. Bu karikatür bu söze bir güzelleme ve methiyedir. Bu mesaj çok açıktır. Aksini iddia etmek iftiradır,alçaklıktır.” diyerek  iyi niyeti ile karikatürdeki asıl mesajı açıkladı.

Bunu fırsat bilen IŞİD zihniyetli ve hala ellerinde satır ve domuz bağı izi bulunan karanlık zihniyet Türk-İslamcıların tetikçiliğini yapmaktan geri durmuyor. 7 Haziran seçimleinde Kürt halkından itibar görmeyen bu domuz bağcı zihniyet 1 Kasım seçimlerinde AKP ile anlaşarak seçimlerden çekildi. Seçimlerden çekilerek AKP’nin  değirmenine su döken bu güruh 90’lı yıllardan beri statüko ile beraber işlediği infazlardan dolayı Kürt halkından özür dilemedikçe Kürt halkı tarafından doğru bir zeminde görülmeyeceklerdir. Bu güruh bilsin ki geçmişi domuz bağına bağlı olanların geleceği de domuz bağına bağlıdır. Bunlar bu bağı koparmadıkları sürece ve AKP’nin tetikçiliğini bırakıp Kürdistani bir şekilde duruş göstermedikleri sürece Kürt halkı onları affetmeyecektir.

Bu yazıyı yazma gereğini hissetmemin en önemli nedeni Kürtlerin birlikteliğe en çok ihtiyaç duyduğu bir dönemde hiçbir ideolojinin etkisinden kalmadan Kürdistani bir bakış açısı ile gelişen olaylara tepki göstermekti. Sonuç itibari ile bize lazım olan hiçbir ideolojinin etkisinde olmayan yerelden gelen ulusal bir bilinçtir. Bu bilinç oluştuğunda Kürdistan coğrafyasındaki tüm Truva atları yenilecektir.

Selam ve dua ile…

Azadi BAİZAĞA Yazdı…

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. melik dedi ki:

  Üstat Domuz bağı olsaydı bu kadar domuz olmazdı etrafta

  1. dersim ali dedi ki:

   mesela sen

 2. melik dedi ki:

  yani anlayacağın Azadi BAİZAĞA hayatta olmazdı.
  kürdistani bir duruş sergileyen siz misiniz? kemalist rejmin zulmünden dolayı çıkmış bir örgütsünüz (sözde) neden atatürkün posterini açıp sergilediniz? iftira ve yalandan daha üstünüzde kimse yoktur. aslında yorum yapmamam gerekirdi, kendisini yarı tanrı ilan eden bir alçağın yarenlerinden ne beklenebilir ki

 3. sultan dedi ki:

  kürtlerin yüzkarası iblislersiniz

 4. dersim ali dedi ki:

  aynen katiliyorum yanliz simdi bisey yapamazlar ancak sivilleri yani hdp mitinglerini hedef alirlar ama intikam günü yaklasiyor

 5. sehat dedi ki:

  Buradan milleti karalamak kolay, önce siz kürdistani bir duruş ile ppk ye karşı çıkın ve ahkam kesmeyi bırakın. Onca kürt çocuğu öldü, fakat halen Kürt devletinin kurulmasına karşı en büyük engel pkk. Buna neden sesiniz çıkmıyor? Hayret!

YORUM YAZ