Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,67 / Satış: 3,69
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,33

“Gel kimi Denize Döküyorsun Görelim”

“Gel kimi Denize Döküyorsun Görelim”
  • 09 Nisan 2017 - 18:08
  • 471 kez okundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir mitinginde CHP’ye yüklendi. “Bugün İzmir’e ben de varım demeye geldim” diyen Erdoğan, CHP Milletvekili Hüsnü Bozkurt’a “Bak burada evetçiler, haydi gel kimi denize döküyorsun görelim” diye seslendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir’de düzenlenen mitingde konuşuyor. CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt’a seslenen Erdoğan,  “CHP’nin Konya milletvekili çıkmış evet verenleri İzmir’den denize dökeceklerini söylüyor. Bak burada evetçiler, haydi gel kimi denize döküyorsun görelim” dedi.

Erdoğan’ın İzmir’den verdiği mesajlar şöyle:

ÖZLEMİŞİZ BİRBİRİMİZİ: Bugün İzmir’e ben de varım demeye geldim. İzmir kendisini çantada keklik görüp iradesini hiçe sayanlara ders vermeye hazır mı? İzmir bugün bir başka, özlemişiz birbirimizi. Düşmanı İzmir’de denize döktüğümüz günden beri bu topraklar düşman postalıyla kirletilemedi. 15 Temmuz’da böyle bir teşebbüs oldu, onu da ertesi gün akşam olmadan bertaraf ettik. Biz bu topraklarımızla kanlarımızla yoğurarak vatan yaptık.

AL BİRİNİ VUR ÖTEKİNE: CHP’nin Konya milletvekili çıkmış evet verenleri İzmir’den denize dökeceklerini söylüyor. Bak burada evetçiler, haydi gel kimi denize döküyorsun görelim. Eski genel başkanı da hayır çıkarsa düşmanı İzmir’den denize dökmüş kadar sevineceklerini söylüyor. Al birini vur ötekine. Bu ne terbiyesizliktir. Biz hayır diyeni de anlayışla karşılıyoruz. 7 kere seçim kaybetti şimdi 8’incisini kaybetmeye hazırlanıyor.

EVET VEREN DE HAYIR VEREN DE SAYGIN: 16 Nisan’dan sonra Türkiye’nin demokrasisi daha güçlü olacak. İnsanları kendi fikrin doğrultusunda ikna etmek için çalışırsın ama çıkan sonuç milletin tercihidir. Evet veren de hayır veren de bizim için saygındır. Bak Kılıçdaroğlu, sen başında olduğun partinin bile geçmişinden bihabersin. Diyorsun ki, Atatürk’ün kurucusu olduğu partinin başkanıyım. Fakat soruyorum Gazi Mustafa Kemal CHP’nin başındayken aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı değil miydi? İnönü de CHP’nin başındayken Cumhurbaşkanı değil miydi? Tarih bilgisinden bu kadar yoksunsun.

TÜRKİYE’YE BAŞBAKAN YAPTIK: İzmir’i Binali Yıldırım Bey’e emanet ettik. Kendisini İzmir’e milletvekili, Türkiye’ye de Başbakan yaptık. Cumhurbaşkanlığı sistemine geçtiğimizde de bütün bu çalışmaları aynı kararlılıkla sürdüreceğiz. İzmir ülkemizin nadide vilayetlerinden bir tanesi. İzmir’e 14 yılda 42 katrilyon yatırım yaptık. İzmir’i bir hiçbir zaman kenarda bırakmadık.

GÜCÜN YETİYORSA DÖK: Yeni sistem gelince milletvekilinin sorusuna bakan cevap veremeyecek diyor. Sen yazılı soru önergesini vereceksin, yazılı cevap verilecek. Sayın Kılıçdaroğlu, evet diyenleri denize dökecek olan senin bu adamın, bu ahlaksız terbiyesiz adam niye sen bunu kesin ihraç kararıyla disiplin kuruluna göndermiyorsun? Çünkü sen de aynı zihniyetlisin. Gücün yetiyorsa dök, alnını karışlarlar alnını. Haddini bileceksin.

ADAM YALAN MAKİNESİ: Tutturmuş 18 yaş. Gençlerin parlamentoya girmesine karşı değilim ama onlar askere gitmeyecek. 25-30 yaş arası kaç kişi var parlamentoda 5. Şimdi kaç kişi olacağının garantisi var mı? Açalım önlerini. Emekli maaşı alacaklar diyor, böyle bir şey yok. 23 yıl prim ödemesi lazım. Niye bunu söylemiyorsun? Adam yalan makinesi. Bir diğer konu askerlik. Milletvekilliği sıradan bir olay mı? Onunla ilgili icabında bir bedelli düzenlemesi yaparız. Bu işi zora çıkarmaya gerek yok.

BİR VATANDAŞA NASIL İT DERSİN: Avrupa’da olanları gördünüz. Niye çıldırdılar,? Çünkü Türkiye büyüyor. Kredi derecelendirme kuruluşları sipariş üzere açıklamalar yapıyor. Bunlar siyasidir. Şimdi de manevra yapıyorlar. 95 yıl önce buradan denize döktükleriniz var ya, onların hamileri ağababaları hayır diyor. Evet diyen herkesin üzerine Hollanda’da polislerini, atlarını, itlerini sürüyorlar. Bir tane CHP’li milletvekili de bir kardeşime Trabzon’da kendisini uyardı diye çekil oradan it diyor. Al birini vur öbürüne. Bir vatandaşa nasıl it dersin? Bunlarda edep yok. Bunlar 100 yıl önce bize hasta adam diyorlardı. Asıl hasta olan Avrupa. Avrupa çöktükçe çöküyor. AB meselesi 16 Nisan’dan sonra tekrar masaya yatacak. Ben oy oranında Avrupa’da ciddi bir patlama bekliyorum. Oradaki halkımıza çok zulmettiler. Bu hesabın bedelini de onlara 16 Nisan’dan sonra ödeteceğiz.

DUVAR

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ