Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,96 / Satış: 3,97
€ EURO → Alış: 4,65 / Satış: 4,67

Genelkurmay Başkanı Akar’dan SİHA Yanıtı

Genelkurmay Başkanı Akar’dan SİHA Yanıtı
  • 18 Eylül 2017 - 15:34
  • 407 kez okundu

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar: Faaliyetlerimizi hukuka uygun.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Hakkari’de 1 köylünün yaşamını yitirdiği, 4 köylünün ise yaralandığı silahlı insansız hava araçlarının (SİHA) saldırısının ardından açıklama yaptı.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında SİHA’ları eleştirerek, terörle mücadele edileceğini ancak bunun insan yaşam hakkını gözetecek şekilde olması gerektiğini ifade etmişti. Ardından sosyal medya üzerinden silahlı insansız hava araçlarının sivilleri vurduğunu iddia eden Tanrıkulu şu açıklamayı yapmıştı:  ‘Bayraktar adlı Silahlı İnsansız Hava Araçları sivil yurttaşları vurdu, öldürdü. Bütün alçaklığınıza rağmen bunu teşhir etmeye devam edeceğim.’

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar yazılı olarak yaptığı açıklamada “Milletimizin ve devletimizin düşmanı olan terör örgütlerine karşı verdiğimiz mücadelede, yerli ve milli savunma sanayi ürünlerimizden etkin bir biçimde faydalanıyor; faaliyetlerimizi tamamen hukuk normlarına uygun olarak icra ediyoruz” ifadelerini kullandı. (DUVAR)

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ